Wednesday, September 27, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniDeputetët Mukoski e Vasilevski ngelin akoma në burgun e Shutkës

Deputetët Mukoski e Vasilevski ngelin akoma në burgun e Shutkës

Gjykata e Apelit ka lënë në paraburgim në Shutkë dy deputetët e VMRO DPMNE-së Kërste Mukoski dhe Sasho Vasilevski, të akuzuar për veprën ‘kërcënim terrorist të rendit kushtetues’, lidhur me zhvillimet në Kuvend më 27 prill të vitit të kaluar.
Ndërsa për deputetin Lubço Dimovski Apeli ka lënë në fuqi vendimin e parë për mbrojtje ne liri. Pos Mukovskit e Vasilevskit, ne paraburgim mbeten edhe Munir Pepiq.

Ndërkohë Gjykata e Shkalles së Dytë ka ndërruar vendimin e paraburgimit dhe e ka lëne te mbrohet ne liri aktorin Vlado Jovanovski.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments