/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

Mërgimtarët po gjobiten në Maqedoni, shpërthejnë ankesat
Maqedoni, Slider

Mërgimtarët po gjobiten në Maqedoni, shpërthejnë ankesat

Në disa komuna policia ditëve të fundit i ka vënë gjoba disa mërgimtarëve, për shkak të shkeljeve të rregullave në komunikacion. Shqetësimet për këtë i kanë paraqitur mërgimtarët duke kërkuar më shumë tolerancë dhe preventivë dhe më pak gjoba. Në përkrahje të mërgimtarëve ka dal edhe kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari i cili…

Struga sonte ka festë (FOTO)
Qyteti, Slider

Struga sonte ka festë (FOTO)

Sot në 15 qytete të Maqedonisë do të ketë festë të madhe për shkak të marrjes së ftesës për t’u bërë anëtarja e 30-të e NATO-s. Kështu ka paralajmëruar kryeministri Zoran Zaev, më 12 korrik, zyrtarisht ka marrë ftesën për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Zaev përpara gazetarëve tha se është ditë historike për Maqedoninë…

Sot festë e madhe në Maqedoni
Maqedoni, Slider

Sot festë e madhe në Maqedoni

Sot në 15 qytete të Maqedonisë do të ketë festë të madhe për shkak të marrjes së ftesës për t’u bërë anëtarja e 30-të e NATO-s. Kështu ka paralajmëruar kryeministri Zoran Zaev, më 12 korrik, se zyrtarisht ka marrë ftesën për anëtarësimin e Maqedonisë në NATO. Zaev përpara gazetarëve tha se është ditë historike për…

Moti sot
Maqedoni, Slider

Moti sot

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell me pak vranësira, do të fryjë edhe erë veriperëndimore. Temperaturat në mëngjes do të lëvizin nga 12 deri 20 gradë celsius, kurse temperaturat gjatë ditës do të arrijnë nga 24 deri në 34 gradë celsius.

“Pallati i kulturës në Strugë është shëndruar në tezgë për shitje që është një tallje për qytetarët strugan”
Qyteti, Slider

“Pallati i kulturës në Strugë është shëndruar në tezgë për shitje që është një tallje për qytetarët strugan”

Përderisa në Ohër fillon manifestimi kulturor, në Strugë Pallati i kulturës është shëndruar në tezgë për shitje që është një tallje që po iu bëhet qytetarëve Strugan. Përderisa Struga si një qendër turistike do të duhej të ketë sa më shumë evenimente kulturore që do të tërhiqnin sa më shumë vizitorë hapësirat e Pallatiti të…

1 1,178 1,179 1,180 1,181 1,182 1,745
error: Content is protected !!
Struga Ekspres