/div>
Loris
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Rajoni

2 mijë nxënës shqiptarë në Austri mësojnë gjuhën amtare (FOTO)
Rajoni, Slider

2 mijë nxënës shqiptarë në Austri mësojnë gjuhën amtare (FOTO)

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko njoftoi se shoqata e mësuesve “Naim Frashëri” në Austri zgjodhi përfaqësuesit e saj. Sipas Majkos, gjatë takimit iu bë thirrje prindërve që t’i regjistrojnë fëmijët e tyre në klasat e mësimit shqip, pasi nga 12 mijë nxënës shqiptarë në Austri, mësojnë gjuhën amtare vetëm 2 mijë”. Kuvendi zgjedhor…

Dhia hëngri 20 mijë eurot që fermeri serb po i ruante për të blerë tokë
Rajoni, Slider

Dhia hëngri 20 mijë eurot që fermeri serb po i ruante për të blerë tokë

Një familje serbe në pjesën qendrore të Serbisë ka mbetur në vështirësi financiare pasi një dhi e uritur ua hëngri paratë. Me ëndrrën e parealizuar për ta zgjeruar fermën, pronari u hakmor duke ua shërbyer dhinë për drekë gazetarëve që erdhën për të raportuar rreth rastit të çuditshëm. Familja Simiq nga Raniloviqi, fshat afër Aranxhelovaci…

Zoga e Shqipërisë e bëri me fëmijë një fshat të Serbisë
Rajoni, Slider

Zoga e Shqipërisë e bëri me fëmijë një fshat të Serbisë

Nga Ojkovica e Epërme te Shtitkova, largësia është 13 kilometra. Në këtë pjesë të Nova Varoshit të ngufatur nga varfëria, janë vetëm tre fëmijë. Të gjithë në shtëpinë e Timotijeviqëve dhe të gjithë nga një nënë – shqiptare. Është martuar në këtë vend duke e ndërruar bregdetin e vet të rrafshët me këto kodrina të…

Tri ambasadoret shqiptare që përfaqësojnë tri shtete të ndryshme në Washington
Rajoni, Slider

Tri ambasadoret shqiptare që përfaqësojnë tri shtete të ndryshme në Washington

Tri ambasadoret shqiptare që përfaqësojnë tri shtete të ndryshme janë shfaqur bashkë gjatë një eventi në SHBA. Vlora Çitaku ambasadore e Kosovës në SHBA, Floreta Faber ambasadore e Shqipërisë dhe Marigona Marku ambasadore e Maqedonisë. Vlora Çitaku është njëra prej ambasadoreve më të zëshme në diplomacinë kosovare. Së fundmi, Marigona Marku është emëruar ambasadore e…

1 27 28 29 30 31 40
error: Content is protected !!
Struga Ekspres