/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Maqedoni

Kunati rrah dhëndrin dhe nënën e tij
Maqedoni, Slider

Kunati rrah dhëndrin dhe nënën e tij

Të martën (30.10.2017) në ora 23.27 në policinë e Shkupit, nëna A.D. ka paraqitur se në rrugën “69”, nën urën e hekurudhës të lumit Vardar, një ditë më parë rreth orës 18.00 djali i saj fizikisht është sulmuar nga kunati (vëllai i gruas) A.E., transmeton Lajm. Nëna e R.D. është munduar ta mbrojë djalin, por…

Çfarë ka bërë për shqiptarët? Kështu përgjigjet Zaevi
Maqedoni, Slider

Çfarë ka bërë për shqiptarët? Kështu përgjigjet Zaevi

Zejnulla VESELI Shkup, 31 tetor – Në seancën parlamentare për pyetje deputetësh, deputetët e opozitës i parashtruan pyetje direkte kryeministrit të Qeverisë, Zoran Zaev. Deputeti i VMRO-DPMNE Vladimir Gjorçev kërkoi nga kryeministri të jap përgjigje për punën e deritanishme, konkretisht se çfarë ka bërë për qytetarët shqiptarë, të cilët votuan LSDM-në në zgjedhjet e fundit…

BESA e Kasamit dhe ASH-ja e Selës, përgjigje Zaevit!
Maqedoni, Slider

BESA e Kasamit dhe ASH-ja e Selës, përgjigje Zaevit!

Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja BESA e udhëhequr nga Bilall Kasami sot do ti përgjigjen kryeministrit Zoran Zaev, lidhur me deklaratat e tij të djeshme se nuk pranon amendamente kushtetuese për cështjet që kanë të bëjnë me shqiptarët. Krerët e dy partive opozitare në konferencat e thirrura me gazetarët sot do të bëjnë të ditur…

Zaevi mashtroi shqiptarët! Ata po braktisin Maqedoninë (VIDEO)
Maqedoni, Slider

Zaevi mashtroi shqiptarët! Ata po braktisin Maqedoninë (VIDEO)

Deputeti i VMRO-DPMNE-së Vlladimir Gjorçev për një çast ka marrë rolin e opozitës shqiptare, shkruan Gazeta Lajm. Gjatë seancës parlamentare “pyetje deputetësh”, ai akuzoi kryeministrin Zoran Zaev, se nuk ka mbajtur asnjë premtim për shqiptarët dhe nuk ka realizuar asnjë projekt në vendbanimet e tyre. Deputeti i VMRO-së tha se nga zonat me shumicë shqiptare…

Maqedonasja Aneta Ivanova pranon fenë islame (FOTO)
Maqedoni, Slider

Maqedonasja Aneta Ivanova pranon fenë islame (FOTO)

Sot, në kabinetin e Reisul Ulemasë së BFI-së, H. Sulejman ef. Rexhepit, qytetarja e Maqedonisë, nga Shkupi, Aneta Ivanova, vullnetarisht ka kërkuar që të konvertohet në islam dhe, para Kryetarit të myslimanëve të vendit, ka deklaruar Shahadetin,shkruan Pacensure, transmeton Struga Ekspres. Ky deklarim ka pasuar pasi Reisul Ulema e informoi pjesëtaren e re të islamit…

Moti sot
Maqedoni, Slider

Moti sot

Sot po mban mot i ndryshueshëm dhe me vranësira. Në pjesët perëndimore parashikohet të ketë kushte për reshje të shkurtëra të shiut. Temperatura maksimale mund të arrijë prej 9 deri 24 gradë celsius. Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm, me temperaturë prej 14 deri 23 gradë. Shpejtësia e erës nga drejtimi jugor do…

I hiqet mandati i deputetit Nikolla Gruevskit!?
Maqedoni, Slider

I hiqet mandati i deputetit Nikolla Gruevskit!?

Kryetari i Komisionit Pavle Bogoevski për MIA-n konfirmoi se kërkesa për marrjen e mandatit të deputetit ndaj Gruevskit është dorëzuar deri te ai dhe paralajmëroi se seanca në të cilën do të shqyrtohet duhet të caktohet në afat prej 15 ditësh. Ai nuk dëshironte të saktësojë se kur saktë do ta caktojë seancën, vetëm theksoi…

1 550 551 552 553 554 886
error: Content is protected !!
Struga Ekspres