/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Kulturë

Ja festa madhështore e Frëngovës për 28 Nëntor (FOTO)
Kulturë, Qyteti, Slider

Ja festa madhështore e Frëngovës për 28 Nëntor (FOTO)

Sot nxënësit e shkollës fillore “Jeta e Re”-Frëngovë,nën përkujdesjen e mësimëdhënësve të kësaj shkolle organizuan një festë madhështore e gërshetuar me këngë-valle dhe intepretim poezish me rastin e ditës së madhe të 28 nëntorit, ditës së pavarësisë së Shqipërisë,njofton Struga Ekspres. Performanca e shkëlqyer e nxënësve nga Frëngova, la për tu dëshiruar tek publiku i…

Na mbyti tallavaja, ka “infektuar” një shoqëri të tërë
Kulturë, Slider

Na mbyti tallavaja, ka “infektuar” një shoqëri të tërë

Na mbyti tallavaja,ajo ka ‘infektuar’ nje shoqeri te tere.Kudo qe shkojme neper gezime familjare,degjojme TALLAVANE,kete muzike te shpifur dhe qe beri folene neper shume familjet tona! ‘Pina uiski,pina koka kola”,eshte nje nga kenget fatkeqesisht me te kerkuara dhe me te klikuara ne Youtube. Tallavaja s’ka asgje te perbashket me muziken e mirefillte shqiptare,por ja qe…

Kjo është “Miss Mjellma” e parë e Liqenit të Strugës, sot një grafiste e shkëlqyer (FOTO)
Kulturë, Slider

Kjo është “Miss Mjellma” e parë e Liqenit të Strugës, sot një grafiste e shkëlqyer (FOTO)

Teuta Hoxha- Imeri lindi në vitin 1986 në Strugë. Shkollën fillore dhe të mesme e mbaroi në Strugë, ndërsa diplomoi në Fakultetin e Artit Figurativ në Shkup, dega Disenj – Grafik,e cila sot është një grafiste e talentuar dhe profesioniste. Ajo pas vetes ka një sërë ekspozitash personale në Maqedoni por gjithashtu ka marrë pjesë…

Vaj për Pesoçanin!
Kulturë, Slider

Vaj për Pesoçanin!

Ibrahim Abedini Anëtar i lidhjes së shkrimtarëve të qytetit të Strugës është që nga viti 1999. Në vitin 2009 u pranua në lidhjen e shkrimtarëve ” Författarcentrum väst”( Qendra e shkrimtarëve-perëndim) në Göteborg të Suedisë. Anëtar i ildhjes së shkrimtarëve shqiptar në Suedi Papa Klementi i XI- Albani . Më 1998 botoi përherë të parë:…

Kjo është kënga e re e këngëtarit nga Struga, Guximtar Rushani dhe Elita Ziberi (VIDEO)
Kulturë, Slider

Kjo është kënga e re e këngëtarit nga Struga, Guximtar Rushani dhe Elita Ziberi (VIDEO)

Këngëtari strugan Guximtar Rushani dhe këngëtarja e njohur nga Tetova Elita Ziberi kanë publikuar këngën dhe klipin e tyre më të ri që mban titullin “Po t’jemi bashkë ne të dy”. Bëhet fjalë për një këngë të vjetër shkodrane e cila është përpunuar dhe orkestruar me mjeshtëri nga muzicienti dibran që jeton dhe vepron në…

1 22 23 24 25 26 29
error: Content is protected !!
Struga Ekspres