Wednesday, June 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniBurri dhe gruaja nga Dibra që janë të infektuar me korona virus,...

Burri dhe gruaja nga Dibra që janë të infektuar me korona virus, kanë hyrë në Maqedoni më 27 shkurt

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe në konferencën e sotme për shtyp theksoi se çifti bashkëshortor të moshës 62 dhe 68 vjeç, të cilët janë të infektuar me koronavirus kanë hyrë në vend më 27 shkurt, ndërsa më 2 mars janë paraqitur tek mjeku amë, i cili i ka dërguar në mjekim shtëpiak sepse nuk kanë pasur indikacione për koronavirus.

Ai shtoi se pacientët e infektuar deri tani kanë pasur kontakt vetëm me vëllain e gruas.

“Në orët e pasdites nga epidemiologët po realizohen biseda me farefisin, që të shihet se nëse vetëm ai do të jetë në izolim ose edhe familja e tij. Po bëhet identifikimi i personave të cilët transportoheshin me të njëjtin autobus me të cilit janë kthyer çifti bashkëshortor”, tha Filipçe.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments