Tuesday, April 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniVenko Filipçe: Personat e infektuar me koronavirus janë një çift nga Dibra...

Venko Filipçe: Personat e infektuar me koronavirus janë një çift nga Dibra të moshës 62 dhe 68 vjeçe

Në një konferencë shtypi në qeveri, Ministri i Shëndetësisë Venko Filipce njoftoi detajet e dy rasteve të reja të koronavirusit, përcjell in7.

Bëhet fjalë për një burrë dhe një grua nga Dibra që vinin nga Italia Veriore.

Ata janë 62 dhe 68 vjeç që nga Brescia më 27 shkurt muaji arritën në vendin tonë.

Kishin udhëtuar me autobus, ndërsa pasagjerët tjerë kanë qenë nga Kumanova, Shkupi, Kërçova dhe Dibra.

Kur kishin udhëtuar nuk kishin pasur simptoma, këtu ju paraqitën më 3 mars.

Gjatë qëndrimit në shtëpi ata kishin kontakte vetëm me vëllain e gruas.

Tani po përcaktohet nëse vetëm ai person ose anëtarët e tjerë të familjes do të karantinohen.

Burri dhe gruaja janë në gjendje të qëndrueshme

Pasagjerët e tjerë në autobus po identifikohen, ndërsa gjatë mbrëmjes së sotme do të ketë informacione për gjendjen dhe kontaktet e tyre.

Në autobus kishte rreth 40 pasagjerë.

Këto detaje do të dihen nesër.

Sonte bashkëshortët do të transferohen në Klinikën Infektive në Shkup nga Spitali në Dibër, ka thënë Ministri Filipce.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments