Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKulturëBekim Vinca nga Veleshta, një jetë kushtuar ansamblit "SHPRESA"-Veleshtë dhe folklorit shqiptar

Bekim Vinca nga Veleshta, një jetë kushtuar ansamblit “SHPRESA”-Veleshtë dhe folklorit shqiptar

Kujtojmë personalitetet strugane…

Më 27 shkurt 2021 në moshën 47 vjeçare u nda nga jeta aktivisti, veprimtari, humanisti njëkohesishtë dhe Kryetari i SHKA Shpresa, Bekim Vinca.

Atdhedashuria dhe përkushtimi i të ndjerit për kulturën dhe folklorin shqiptar ishte shumë i madh.

Ishte një humbje e madhe për Veleshtën e Strugën, për jetën artistike shqiptare.

Me angazhimin e tij të madh por mbi të gjitha me dashuri të madhe një pjesë të madhe të jetës si tij ia kushtoi festivalit “Kēngë Jeho” atē që e udhëhoqi me shumë sukses dhe SHKA “Shpresa” Veleshtë.

Bekim Vinca ishte i dashur dhe i respektuar nga të gjithë.
Prehu në paqe Bekim Vinca, artist që dhe shumë mund për kulturën në Veleshtë dhe Strugë.

Struga Ekspres

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments