Friday, April 12, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniBëhuni gati, nga nesër...

Bëhuni gati, nga nesër…

Sikurse ditëve të fundit, edhe sot, në orët e mëngjesit në vise të ulëta do të ketë mjegull.
Sot vransirat do të shtohen, ku në mbrëmje priten edhe reshje lokale shiu, që më vonë me kalimin e frontit të ftohtë, do të përzien edhe me reshje bore.

Nga dita e hënë do të mbajë mot i ftohtë, me erë dhe kohëpaskohe me reshje bore, të cilat me intenzitet më të dobët do të vazhdojnë edhe ditën e martë, kur edhe pritet të pushojnë. Të mërkurën parashihet të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe me intervale më të gjata me diell.

Temperaturat maksimale do të mbeten mbi vlera mesatare duke u sillur nga 10C deri në 11C, e ato minimale -1C deri 1C, e nga dita e hënë, temperaturat do të pësojnë rënie të theksuar në të dy vlerat, maksimalet deri në 2C, e ato minimale edhe deri në -4C.

Era do të fryejë lehtë dhe mesatare nga juglindja 3-7m/s, e nga dita e hënë mesatarisht e fuqishme nga veriperëndimi 5-12m/s.Shtypja atmosferike do të zbres rreth vlerave normale.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments