Wednesday, May 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniBDI via PDSH,çka po ndodhë?

BDI via PDSH,çka po ndodhë?

Koalicioni i fshehtë dhe ndihma e drejtpërdrejtë e PDSH-së, në zgjedhjet lokale në Komunën e Tearcës, Tetovës, dhe Strugës që deri diku rezultoi të ishte vendimtare për fitoren e kandidatëve te BDI-së krahas ndihmës së LSDM, duket se është drejt shpërbërjes. PDSH e ka kuptuar se BDI ska kapacitet dhe forcë politike që ta marrë në Qeveri, dhe për tja “paguar” borxhin për përkrahjen e dhëne për kandidatët e BDI-së, e aq më pak BDI ka forcë për ta larguar Aleancën për Shqiptarët nga Qeveria, e gjithe thuhet se i është bërë me dije nga vetë Kryeministri Zaev, liderit të ASH se LSDM nuk është aspak e interesuar ta përfshije PDSH në Qeveri. Pamundësia e formimit të shumicës së këshillit në Komunën e Tetovës dhe mos gadishmëria e PDSh-së për ta përkrahur shumicën e këshillit dhe bartesin e listës të BDI, flet qartë se kjo përcarje është mjaft e theksuar. Madje PDSH e ka kushtëzuar BDI qe tja jap Drejtorinë e Ndërmarjes publike Komunale Tetova, për ta votuar kryesuesin e këshillit nga rradhët e BDI. Në bazë të informatave që fol.mk nga burime të sigurta brenda BDI.së ka siguriruar, thuhet se BDI aspak nuk është e interesuar tja japë këtë drejtori të rëndësishme PDSH-së, dhe mbase kysi duket do jetë shkaku i fundit për prishjen e koalicionit (të fshehtë) ndërmjet BDI-së dhe PDSH-së.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments