Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeBotaArrestohen në Zvicër dy shqiptar me drogë që vlen mbi 1 milion...

Arrestohen në Zvicër dy shqiptar me drogë që vlen mbi 1 milion franga

Gjashtë persona janë vënë në pranga në Zvicër, dy prej të cilëve shqiptarë pasi u kapën me një sasi prej 15 Kilogram heroine. Lënda narkotike kishte mbërritur direkt nga Shqipëria në mesin e muajit shkurt. Operacioni u zhvillua nga policia në Gallen, Cyrih, Schwyz dhe Gjenevë, ndërsa vlera e lëndës narkotike i tejkalon 1 milion franga. Në pranga gjithashtu u vunë edhe dy vëllezër nga Serbia.

Nga rajoni Linthgebiet, droga shpërndahej tek tregtarët me shumicë në të gjithë Zvicrën. 43-vjeçari u arrestua menjëherë pas dorëzimit të heroinës në dy tregtarët e drogës.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments