Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniNjerëzit me mbipeshë nuk jetojnë gjatë

Njerëzit me mbipeshë nuk jetojnë gjatë

Duke qenë në mbipeshë mund të shkurtoni jetën tuaj, thonë studimet e mëparshme.
Megjithatë të qenit obez mund të shkaktojë tek njerëzit të kalojnë vitet e tyre të mëvonshme në mjerim, thotë studimi më i ri nga Universiteti Northwestern në NeW York, njofton Klan Kosova.

Pjesa më e madhe e këtij hulumtimi shikuar për aq kohë këta njerëz kanë jetuar pasi u diagnostikua me një sëmundje, dhe gjetën se ata të cilët ishin jo të trashë, lidheshin me mbijetesë më të gjatë.

Ky studim llogaritet i pari që ka hasur në rezultat se njerëzit e trashë dhe mbipeshë nuk jetojnë më gjatë, ata thjesht tentojnë të diagnostikohen më herët.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments