Saturday, June 15, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniArrestohen dy persona në pikën kufitare, tentuan të korruptojnë policët me 10...

Arrestohen dy persona në pikën kufitare, tentuan të korruptojnë policët me 10 euro

Dy persona janë ndaluar në vendkalimin kufitar Bellanoc më datë 24.02.2023 në ora 09:20 me rastin e hyrjes në vend pasi kanë tentuar t’i japin ryshfet policëve.

Bëhet fjalë për shtetasit shqiptarë me inicialet G.J.(65), drejtues i makinës dhe E.R.(38) me një mjet pasagjerësh “Peugeot” me targa të Shqipërisë, përcjell INA.

Shtetasi shqiptarë me dorëzimin e dokumenteve të udhëtimit në kartonin e gjelbërt kishte vendosur 10 euro. Kjo ka bërë që të reagojnë policët, por shtetasi shqiptar ka kërkuar që të lihen të lirë sepse i kishte skaduar kartoni i gjelbërt. Pas kontrollit të detajuar, në makinë është gjetur lëndë narkotike marihuanë. Dy shtetasit shqiptarë janë dërguar në prokurori, kur ndaj tij janë shqiptuar kallëzime penale.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments