Sunday, April 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniArben Taravari sot zyrtarisht shpallë kandidaturën për zgjedhjet presidenciale

Arben Taravari sot zyrtarisht shpallë kandidaturën për zgjedhjet presidenciale

Kryetari i ASH-së, Arben Taravari sot zyrtarizon kandidaturën për president të Maqedonisë së Veriut nga opozita shqiptare – Lidhja Europiane për Ndryshim.

Kjo bëhet e ditur përmes një njoftimi zyrtar.

“Nesër, e enjte,15 shkurt 2024, me fillim në ora 10:00, Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Dr. Arben Taravari, do të shpallë kandidaturën e tij për President të Republikës, si propozim i Kryesisë së Aleancës për Shqiptarët, përkrahur nga Koalicioni Lidhja Evropiane për Ndryshim – LEN”, thuhet në njoftim.

Të pranishëm në konferencë do të jenë edhe lideri i Lëvizjes Demokratike,Izet Mexhiti, i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, i Alternativës, Afrim Gashi, si dhe përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje, Bekim Qoku. Konferenca për media do të mbahet në sheshin e qytetit të Gostivarit.(INA)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments