Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniAplikimet për mbështetje financiare në shkolla, deri të martën

Aplikimet për mbështetje financiare në shkolla, deri të martën

“Thirrje publike për mbështetje financiare për nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme familjet e të cilëve kanë të ardhura totale mujore prej neto pagave deri në 50.000 denarë”, njoftoi Ministria për Arsim dhe Shkencë.

Ministria theksoi që në këtë Konkurs nuk duhet të aplikojnë familjet që kanë aplikuar edhe në muajin dhjetor, pasi e drejta e tyre do të vazhdon edhe këtë muaj. Në këtë Konkurs duhet të aplikojnë familjet që nuk e kanë shfrytëzuar këtë të drejtë muajin e kaluar.

Nxënësit duhet të jenë shtetas të RMV-së, të rregullt në shkollat fillore ose të mesme.

“Kandidatët duhet të aplikojnë në shkollën ku nxënësi është i regjistruar. Gjatë aplikimit, kandidatët duhet të plotësojnë formularët”, sqaroi Ministria.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments