Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiAnulohet koncerti i Karnavaleve të Vevçanit, shkak vdekja e 19 vjeçarit nga...

Anulohet koncerti i Karnavaleve të Vevçanit, shkak vdekja e 19 vjeçarit nga aksidenti tragjik

Është anuluar pjesa argëtuese e karnavalit të Vevçanit, një paradë simbolike nën maska.

Karnavalet e Vevçanit e anuluan pjesën argëtuese të këtij manifestimi për shkak të vdekjes së një të riu, banor të Vevçanit, njoftoi sot kryetari Spase Koçoveski.

Nga tragjedia që ka ndodhur mbrëmë në Vevçan, një aksident trafiku, ka humbur jetën një i ri i Vevçanit, banor i Vevçanit. Rrugët e 13 janarit nuk kanë qenë asnjëherë në këtë gjendje. Vevçani është një vend i vogël, të gjithë jemi si një familje. Ngjarje të tilla fatkeqe na tronditin. Koncerti i sotëm është anuluar. Këtë ditë Vevçani e ka pritur gjatë gjithë vitit, por jo në këtë mënyrë, tha Koçoveski.

Kryetari i Komunës së Vevçanit theksoi se sot në mëngjes kanë pasur një takim me shoqëritë vevçanase dhe se parada do të mbahet në formë minimale.

Sot në mëngjes nuk kemi vërejtur person të maskuaar, asnjëherë nuk ka qenë kështu, tha Koçoveski dhe shtoi se restorantet do të punojnë pa muzikë.

Ministrja Bisera Kostadinovska Stojçevska tha se nuk e njeh Vevçanin kështu dhe shprehu keqardhje për familjen e djalit të ri që humbi jetën.

Fatkeqësisht, e di si duket ajo dhimbje. E gjithë situata është e paqartë. Çfarëdo që qytetarët e Vevçanit të vendosin të ndodhë sot, do të ndodhë. Vitin e ardhshëm, tradita do të vazhdojë.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments