Thursday, April 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniAfatet e pasaportave me emrin e vjetër kushtetues janë të paqarta

Afatet e pasaportave me emrin e vjetër kushtetues janë të paqarta

Letërnjoftimet dhe patentat e shoferit, ndonëse me emrin e vjetër kushtetues, do të vazhdojnë të jenë të vlefshme. Nuk do të ketë penalitete. Për momentin, vetëm kjo është e sigurt, shkruan Struga Ekspres.

Nuk dihet se si do të zhvillohet situata me pasaportat dhe nëse autoritetet do të gjejnë një mënyrë për të zgjatur afatin për zëvendësimin e këtij lloj dokumenti.

Detyrimi për ndryshimin e dokumenteve personale lindi nga Marrëveshja e Prespës. Afati është pesë vjet nga hyrja në fuqi e ndryshimeve kushtetuese
Afati skadon pikërisht për një muaj, më 12 shkurt.
(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments