Thursday, February 29, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKulturëAltina Cenka-Marinaj, artistja nga Ladorishti që drejton "Qendrën Artistike Harmony” në Tiranë...

Altina Cenka-Marinaj, artistja nga Ladorishti që drejton “Qendrën Artistike Harmony” në Tiranë (VIDEO)

Altina Cenka Marinaj vajza ambicioze nga Ladorishti i Struges ka mbaruar Master ne Akademine e Arteve Tirane dega Kompozicion!
Pasioni i saj per muziken filloi qe ne moshen 6 vjecare duke ndjekur kursin e violines dhe pianos!
Shkollen e mesme e kreu ne Struge ne shkollen e muzikes “Todor Skallovski -Tetoec” duke vazhduar studimet e larta ne Akademine e Arteve ne Tirane dega Kompozicion!
Endrra e saj ishte hapja e nje qendre artistike per femije dhe sot zoteron nje nga qendrat me te suksesshme ne Tirane “ Qender Artistike Harmony”!
Femijet e kesaj qendre kane arritur suksese ne shume kompeticione muzikore duke u vleresuar me cmimet e para!
Per festat e Nentorit femijet e qendres artistike Harmony bashke me zyshat kane realizuar kengen “Dua me shume Shqiperine” ne qytetin e bukur te Tiranes!
Altina mendon se kur njeriu enderron fort dhe kur dashuron ate qe ben suksesin e ka te garantuar!

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments