Thursday, June 20, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKulturë7 vjeçarja Eda Bekteshi nga Veleshta fiton "Çmimin e Festivalit, Vendi i...

7 vjeçarja Eda Bekteshi nga Veleshta fiton “Çmimin e Festivalit, Vendi i parë” në festivalin “Peshku i Artë” në Strugë (FOTO)

Shtatë vjeçarja super e talentuar Eda Bekteshi është fituesja e festivalit për fëmijë, “Peshku i Artë” i cili u mbajt në Pallatin e Kulturës në Strugë!

Eda Bekteshi nga Veleshta me zërin e saj të ëmbël dhe talentin e saj për këngën bëri për vete publikun duke e duartrokitur dhe duke e pëlqyer interpretimin e saj të mrekullueshëm prej një artisteje 7 vjeçare që premton shumë për të ardhmen për një rrugëtim për të hapur dyert e mëdha të skenave të mëdha artistike nëpër botë.

Eda Bekteshi me këngën e saj “Lozonjare” të kompozuar nga prof.Vagner Nushi dhe me tekst të Laurije Ibraimit rrëmben çmimin special të festivalit,”ÇMIMI I FESTIVALIT, VENDI I PARË”!

(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments