Thursday, June 20, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoni444 raste të reja dhe 8 viktima nga COVID-19 në 24 orët...

444 raste të reja dhe 8 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 3210 teste dhe 444 raste të reja me COVID-19 janë regjistruar në:
• Shkup – 187
• Kumanovë – 37
• Kriva Pallankë – 22
• Shtip – 20
• Veles dhe Kavadar – nga 19
• Manastir – 17
• Tetovë dhe Koçanë – nga 16
• Prilep – 15
• Ohër, Strumicë dhe Gjevgjeli – nga 9
• Negotinë dhe Resnjë – nga 7
• Berovë – 5
• Sveti Nikole – 4
• Kërçovë, Radovish dhe Probishtip – nga 3
• Strugë, Dellçevë, Valandovë, Kratovë, Bogdanci, Demir Hisar dhe Makedonska Kamenica – nga 2.
• Vinica, Pehçeva dhe Dojrani – nga 1.
Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 8 persona që kanë ndërruar jetë: 2 persona nga Shkupi (56 dhe 46 vjeç) dhe nga një person nga Kavadari (74 vjeç), Kumanova (88 vjeç), Koçani (84 vjeç), Strumica (73 vjeç), Prilepi ( 71 vjeç) dhe Tetova (69 vjeç). Të gjithë personat e raportuar kanë ndërruar jetë në spital.
Poashtu, sipas Regjistrit të personave të vdekur me diagnozë KOVID-19 nga Termini im, janë raportuar 7 persona që kanë ndërruar jetë me datë të vdekjes nga 03.09.2021 deri më 24.10.2021. Janë regjistruar 2 persona që kanë ndërruar jetë nga Strumica dhe nga një person nga Shkupi, Shtipi, Koçani, Tetova dhe Radovishi të moshës 49 deri në 78 vjeç, prej të cilëve 5 kanë ndërruar jetë në spital dhe 3 në shtëpi.
Janë regjistruar 225 pacientë të rikuperuar:
• Shkup – 158
• Kumanovë – 14
• Manastir – 8
• Veles – 7
• Gjevgjeli – 6
• Koçani, Strumicë, Sveti Nikollë dhe Demir Hisar – nga 4
• Shtip dhe Probishtip – nga 3 l
• Kavadari, Radovishi dhe Kërçova – nga 2
• Negotino, Kratovë, Vinicë dhe Makedonski Brod – nga 1
Deri më tani janë kryer gjithsej 1.372.834 teste të Covid-19 në vend. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 200.856, numri i të shëruarve është 187.374, numri i të vdekurve është 7.087, ndërsa numri i rasteve aktive është 6.395.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments