Monday, April 22, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKosovë28 Nëntori ua sjell shërbyesve civilë pagat më herët

28 Nëntori ua sjell shërbyesve civilë pagat më herët

Ministria e Financave sot ka bërë ekzekutimin e pagave për muajin nëntor për të gjithë shërbyesit e administratës publike dhe ata që marrin pagë nga Buxheti i Kosovës.

Për shkak të festës së 28 Nëntorit, dhe duke u nisur nga gjendja e mirë në bilancin bankar të Qeverisë, ekzekutimi i pagave është disa ditë më herët nga ekzekutimi i rregullt, ka njoftuar MF.

E, Ministri i Financave, Bedri Hamza, ka shfrytëzuar rastin që të gjithë shqiptarëve t’ua urojë festën e 28 Nëntorit.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kthyer 28 Nëntorin në kalendarin e festave zyrtare të Kosovës, duke e shpallur si ditë pushimi.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments