Wednesday, April 24, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeOpinionBombardimet “humanitare” ruse sot në Siri vranë 21 fëmijë...

Bombardimet “humanitare” ruse sot në Siri vranë 21 fëmijë…

Bombardimet “humanitare” ruse sot në Siri vranë 21 fëmijë…
Përveq qindra civilëve të mjerë dhe të mallkuar si “terroristë” nga e gjithe bota “e civilizuar”, sot kriminelët e kremlinit rus vranë edhe 21 fëmijë. Numri mund të jetë dhe sigurisht që është shumëfish më i madh, por edhe për kaq sa raportohet zyrtarisht nga forcat ushtarake ruse, të cilat po bëjnë çmos që të “civilizojnë” një ndër vendet me burime më të mëdha të derivateve të naftës në botë është tmerrues, kur këtij krimi monstruoz i shtohet edhe ironia e zezë, se gjoja këto vepra kriminale paskan ndërmend, në bashkveprim edhe me aleat të tjerë perëndimor, të vendosi “rendin dhe ligjin” në Siri, dhe jo vetëm në Siri !
Komenti është i tepërt dhe lëndues sigurisht!
Lebit Murtishi

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments