Tragjedi e madhe: Humbin jetën dy të rinj shqiptar nga aksidenti i tmerrshëm në Itali (FOTO)
Rajoni, Slider

Tragjedi e madhe: Humbin jetën dy të rinj shqiptar nga aksidenti i tmerrshëm në Itali (FOTO)

Ka qenë ora 03:00 e mëngjesit të sotëm kur dy të rinj shqiptarë të identifikuar si Ergi S., 20 vjeç dhe Xhulio K., 21 vjeç sapo kishin dalë nga një diskotekë në zonën e Piaçenzas në Itali, kur janë përplasur për vdekje nga një makinë Renault Twingo.

Në timonin e makinës ishte një vajzë 30 vjeçe, që për motive ende të panjohura ka goditur me makinë e saj dy të rinjtë.

Për dy të rinjtë shqiptarë nuk ka pasur asnjë shpresë se mund të shpëtonin edhe pse ndërhyrja ka qenë e shpejtë.

Ndërsa makina bashkë me shoferen kanë përfunduar në një kanal në anë të rrugës.

Policia ka nisur hetimet për të zbardhur dinamikën e këtij aksidenti tragjik.

June 30, 2019

Struga Ekspres