E dhimbshme: Foshnja në Tiranë mbytet me kokërr qershie, vdes rrugës për në spital
Rajoni, Slider

E dhimbshme: Foshnja në Tiranë mbytet me kokërr qershie, vdes rrugës për në spital

Një foshnje 16 muajshe ka humbur jetën rrugës për në spital.

Ngjarja e rëndë u regjistrua rreth orës 21. 30 në shërbimin Pediatrik në QSUT.

Mjekët e urgjencës së QSUT tentuan menjëherë oksigjenimin dhe frymëmarrjen artificiale por pa mundur ta rikthejnë në jetë.

Shkaku i vdekjes së fëmijës mësohet të jetë bllokimi i rrugëve të frymëmarrjes nga një kokërr qershie.

July 2, 2019

Struga Ekspres