/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Sport

Kosovë, Slider, Sport

Pesë të lënduar te Prishtina

Pesë anëtarë të Sigal Prishtinës kanë marrë lëndime pas sulmit të tifozëve malazezë. Tifozët e Sutjeskas kanë bërë një gjest të ulët në sfidën kundër Sigal Prishtinës. Malazezët sulmuan me gjësende në parket basketbollistët dhe stafin teknik të klubit prishtinas, duke bërë që ndeshja të ndërpritet. Klubi bardhekaltër njofton se pesë persona nga kjo skuadër…

Slider, Sport

Pagat e lojtareve,me te shtrenjta ne Angli!

Per sa i perket pagave vjetore te lojtareve ne kampionatet kryesore europiane kemi nxjerre nje mesatare ku kryeson Premier League.Lojtaret e Premier League fitojne gati 60% me shume sec fitojne ne vit lojtaret e Bundesliga qe gjenden pas tyre ne renditje,per te mos nxjerre perqindjen me kampionatet e tjera qe jane me poshte persa i…

Slider, Sport

Shume lojtare pa kontrate ne Seria A

Seria A eshte vendi i duhur kete sezon per te ‘peshkuar’ sepse jane plot 106 lojtare pa kontrate.Duke nisur nga emra te njohur si Maggio,Toni,Vargas,De Santcis,Buffon,Campagnaro,Di Natale,Mexes,Essien etj. Kjo eshte lista e plote per cdo skuader ne Seria A qe ka lojtare pa kontrate. ATALANTA: Avramov, Bellini, Biava, Canini, Cazzola, Giorgi, Migliaccio, Raimondi, Scaloni. CAGLIARI:…

Slider, Sport

Messi dhe Simeone te Napoli?

Kjo eshte ideja me e re qe vjen nga Spanja.Mediat spanjolle kane perhapur lajmin e nje transferimi te Lionel Messi dhe Diego Simeone te Napoli sezonin e ardhshem.Mesa duket De Laurenttis eshte duke biseduar me disa kompani te medha kineze qe duan te blejne skuadren e Napolit dhe objektivi kryesor i tyre eshte blerja e…

Slider, Sport

TE GJITHE E KERKOJNE

E GJITHE E KERKOJNE Real, Barcelona, Bayern, Psg, City dhe United janë të gatshëm ti ofrojnë Pogbas të paktën 10 mln euro në sezon. Mbetet pët tu parë nëse këto skuadra mund të pagujnë mbi 100 mln euro për kartonin e francezit. Kujtojme qe ky lojtar u ble nga Manchester United rreth 1 milion euro…

Slider, Sport

Fiton 125 mije euro

Fiton 125 mijë euro Një 48-vjeçar, tifozi të Chelsea i ka buzëqeshur fati. Ai ka arritur të gjejë rezultatin e plot 14 ndeshjeve në një skedinë dhe duke fituar 125 mijë euro. Quhet Dean Clay, tifoz i çmendur i Chelsea nga qyteti i Southamptonit duket të jetë njeriu më i lumtur në botë. Të shtunën…

1 44 45 46
Struga Ekspres