Sunday, June 16, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiStrugani Festim Pasho do të drejtojë ekipin suedez "Kalmar FF" (FOTO)

Strugani Festim Pasho do të drejtojë ekipin suedez “Kalmar FF” (FOTO)

Skuadra e ligës së parë në Suedi, “Kalmar FF” vjen me përforcime të reja për sezonin e ri 2018-2019, edhe atë me drejtues tê rinje të ekipit, ku bën pjesë një shqiptar nga Struga i cili quhet Festim Pasho,informon Struga Ekspres.

Strugani Festim Pasho lë rolin e tij si menaxher i të gjitha skuadrave të të rinjve të këtij ekipi dhe së bashku me Henrik Rydström dhe Jens Nilsson formon një treshe të trajnerëve të ekipit “KALMAR FF”,që është pjesë e ligës së parë në Suedi

Festim Pasho ka qenë aktiv në stërvitje dhe në ndeshjet e fundit të skuadrës suedeze si zv.trajner.

“Është një dëshirë nga Henrik dhe Jens që ne kujdesemi. Gjëja më e rëndësishme në këtë situatë është gjetja e zgjidhjeve që sigurojnë kushtet më të mira për skuadrën “, thotë Mattias Rosenlund.
(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments