Sunday, June 16, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeSliderJuventus fiton sërish, Ronaldo ‘harron’ të shënojë (VIDEO)

Juventus fiton sërish, Ronaldo ‘harron’ të shënojë (VIDEO)

Juventusi ka marrë një tjetër fitore të rëndësishme pasi ka mundur Parmën në ndeshjen e javës së tretë në Serie A.

Të besuarit e Massimiliano Allegrit vijuan ecurinë pozitive pasi fituan  me rezultatin 2-1, ndërsa Ronaldo ende nuk ka sh?nuar golin e parë me fanellën e “Zonjës së Vjetër”.

Juventusi e nisi ndeshjen furishëm dhe pas vetëm dy minutave kaloi në avantazh, falë Mario Mandzukicit, i cili u tregua i shkathet pranë portës kundërshtare.

Reagimi i Parmës të rikthyer këtë vit në Serie A ishte fantastik, me Gervinhon që realizoi golin e barazimit pas gjysmë ore lojë.

Allegri e nisi pjesën e dytë duke e futur në lojë Douglas Costan në vend të Federicho Bernardeschit, dhe futja e tij e ndryshoi ritmin e ndeshjes.

Juve e shfrytëzoi këtë dhe ktheu avantazhin përmes Blasie Matuidit.

Ronaldo bëri disa përpjekje të pareshtura nga krahu i djathtë, por dështoi të shënonte.

Kjo ishte fitorja e tretë e Juves që kryeson tabelën me 9 pikë të grumbulluara.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments