Slider

Kosovë, Slider

NUK JEMI TË GATSHËM TA NJOHIM KOSOVËN

Në një bisedë për gazetën zvicerane Neue Zuricher Zeitung, kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka folur edhe për Kosovën. Siç njofton B92,  Vuçiq,  ka përkujtuar se ka filluar dialogu, se Serbia, sipas tij, ka bërë shumë kompromise me të cilat popullata e Serbisë nuk është gjithmonë e kënaqur, se ato janë bërë në mënyrën më…

Maqedoni, Slider

E shihni si reagojnë kryesuesit e BDI-së dhe të PDSH-së?!

Analisti Kim Mehmeti nuk rri ‘rehat’ asnje dite pa i sulmuar partite shqiptare,pra BDI-ne dhe PDSH-ne Ai vazhdon te shprehet ne profilin e tij me keto fjale:E shihni si reagojnë kryesuesit e BDI-së dhe të PDSH-së ndaj opozitës maqedonase, e cila i shpalosë bisedat e përgjuara telefonike dhe ndaj neve qe kërkojmë përgjegjësi për bëmat…

Maqedoni, Slider

Sela kerkon ndihmen e gjykatave evropiane

Kreu i Iniciativës për Reforma në PDSH, Zijadin Sela thekson se për aferën e përgjimeve në Maqedoni, nevojitet ndihma e gjykatave evropiane. Sipas tij, vetëm të huajt mund të ndihmojnë në zgjidhjen juridike të çështjes, në një kohë që as qytetarët nuk i besojnë më sistemit vendor të drejtësisë. Në lidhje me ngjarjet brenda partisë…

Maqedoni, Slider

Sonte ”bomba” nr 8 do ”shpertheje” ne prani te ambasadoreve

LSDM-ja sot si duket eshte mobilizuar mire per te shperthyer ”bomben” nr 8,ne sallen Sallen Universale ne oren 19:00. Mbi 120 gazetarë, kameramanë e fotoreporterë janë akredituar që të ndjekin drejtpërdrejtë “bombën” e tetë me radhë që sonte do ta publikojë lideri i LSDM-së Zoran Zaev në Sallën universale në Shkup. Ngjarja është caktuar në…

Kosovë, Slider

Keqpërdori seksualisht të miturat

Njësiti policor Dretorisë Hetimore të Trafikimit me Qenie Njerëzore në bashkëpunim me prokurorinë themelor për krime të rënda në Gjakovë, dje ka identifikuar dhe arrestuar të dyshuarin mashkull shtetas anglez, për të cilën ekziston dyshimi i bazuar se ka keqpërdorur seksualisht vajza të mitura nën moshën 16 vjeç, kryesisht në qytetin e Gjakovës. Lidhur me rastin…

Maqedoni, Slider

Zoran Zaev trashëgimtari politik i Gligorovit e Cervenkovskit

Konferencë për shtyp e deputetit të PDSH-së z.Bekim Fazliu: Fillimi i publikimit të përgjimeve për shumë kënd mund edhe të ketë tingëlluar si proces kredibil në fillim, por më pas, njëri nga qëllimet kryesore i gjithë këtij skandali doli që të jetë diskreditimi politik i Partisë Demokratike Shqiptare. Mbrëmë në një televizion të Shqipërisë patëm…

Maqedoni, Slider

Patriotizmi i Thaçit dëshmohet te intervista e Trajanovit

Ish komandanti i luftës së UCK-së, Xhezair Shaqiri ka reaguar ashpër ndaj liderit të PDSH-së, Menduh Thaçi i cili sipas tij shitet para shqiptarëve si patriot i vërtet. Shaqiri kërkon nga Thaçi që të deklarohet rreth intervistës së Pavle Trajanov kur ky i fundi thotë se Thaçi dhe PDSH-ja është formuar nga shërbimet sekrete të…

Kosovë, Slider

Unë i vrava, jo djali im

Babë e birë ishin të dyshuarit kryesorë për vrasjen e trefishtë në Prizren e cila shokoi gjithë Kosovën. Eshref Shemallari dhe djali i tij Ejup Shemallari deri sot ishin në arrati. Ndërsa sot para disa orësh në Stacionin Policor në Prishtinë është dorëzuar babai Eshrefi. Lajmin për “Zërin” e ka konfrimuar dretori i Policisë për…

Qyteti, Slider

Makinat parkohen para Spitalit te Struges

Struga perballet akoma me problemin e parkingjeve ,por shume qytetar bejne ‘zgjidhje’ te ndryshme! Hyrja e Spitalit te Struges eshte e bllokuar ne te kater anet nga makinat e parkuara para saj.Disa shofer i parkojne edhe pas, edhe para makinave te urgjences,te cilat e bejne te pa  mundur levizjen e ketyre makinave ne rast se…

1 1,167 1,168 1,169 1,170 1,171 1,211
Struga Ekspres