Slider

Agni Dauti: Manastiri, qyteti i dritës
Opinion, Slider

Agni Dauti: Manastiri, qyteti i dritës

Manastiri-qyteti i dritës Emri i fushës së këti qyteti Pellagoni i thot të gjitha. Para 12000 vjetëve në këtë fushë ka jetuar popullsia pellazge. Më von kjo fushë do të banohet nga fisi ilir i Linkestëve të cilët krijuan dhe qytetin antik të Heraklesë. Në mes të këti qyteti, kalon dhe lumi me emrin Dragor-Dragua…

Zjarri kaplon barakën në Tetovë, një i vdekur (FOTO)
Maqedoni, Slider

Zjarri kaplon barakën në Tetovë, një i vdekur (FOTO)

Sot rreth orës 03:50 pas mesnate është përhapur zjarr në barakat e improvizuara afër Qendrës Sportive në Tetovë.Disa minuta më vonë në vendngjarje kanë arritur ekipet e zjarrfikësve, të cilët pas shuarjes së zjarrit kanë vërejtur një trup të pajetë dhe të djegur brenda barakës. Rastin është konfirmuar edhe nga Sektori për Punë të Brendshme…

Prej sot pajisjet dimërore janë të detyrueshme
Maqedoni, Slider

Prej sot pajisjet dimërore janë të detyrueshme

Të gjithë drejtuesit e mjeteve tashmë duhet të jenë gati për sezonin dimëror. Sot nis edhe zyrtarisht sezoni dimëror që zgjat deri më 15 mars. Gjatë kësaj periudhe, drejtuesit duhet t’i kenë me vete pajisjet dimërore. “Apelojmë për të gjithë shoferët që të jenë të kujdesshëm gjatë këtij sezoni dimëror”, thuhet në njoftimin e policisë.

Ja si të shpëtoni nga gërhitja
Shëndetësi, Slider

Ja si të shpëtoni nga gërhitja

Askush nuk dëshiron t’i dëgjojë tingujt torturues të gërhitjes, prandaj disa nga metodat shumë natyrale, që do t’ju ndihmojnë t’i mbani zhurmat nën kontroll janë: Merrni vitaminë C- Vitamina C ndihmon në përmirësimin e sistemit imunitar dhe atë të frymëmarrjes. Një nga shkaqet kryesore të gërhitjes është bllokimi i rrugëve të ajrit nga sinuset. Duke…

“Nike” prodhon atlete për mjekët dhe infermieret që punojnë 12 orë (FOTO)
Slider, Uncategorized

“Nike” prodhon atlete për mjekët dhe infermieret që punojnë 12 orë (FOTO)

Nike ka krijuar një palë atletesh posaçërisht për mjekë dhe infermierë për t’i ndihmuar ata të kalojnë ndërrim 12-orësh. Atletet, e emërtuara si ‘Air Zoom Pulse’, janë elastike dhe të lehta për tu mbathur dhe zbathur, të dizejnuara për rehati gjatë ditëve të gjata. Kompania e veshjeve sportive thotë se këpucët janë bërë për ‘heronjtë…

Çekia vs Kosova, Goooooool – shënon Atdhe Nuhiu
Kosovë, Slider, Sport

Çekia vs Kosova, Goooooool – shënon Atdhe Nuhiu

Ka startuar ndeshja mes Çekisë dhe Kosovës në ‘Doosan Arena’, që do të zhvillohet në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2020”. 49′ – Goooooooooooooool, shenon Atdhe Nuhiuu 48′ – Amir Rrahmani ishte afer te shenoje gol shume te bukur,por goditja e tij perfundoi jashte portes 46′ – Bernard Challandes largon nga loja Anel Rashkajn, inkuadrohet…

Liderët shqiptarë në opozitë intensifikojnë bisedimet për zgjedhjet e 12 prillit
Maqedoni, Slider

Liderët shqiptarë në opozitë intensifikojnë bisedimet për zgjedhjet e 12 prillit

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela ka nisur takimet intensive me subjektet politike shqiptare me qëllim formimin e koalicioneve parazgjedhore. Gjatë ditës Sela pritet të takohet me kryetarin e partisë Alternativa, Afrim Gashi me të cilin jo zyrtarisht do të bisedohet për parimet e koalicionit. Takimin e kanë konfirmuar dyja subjektet duke mos dhënë…

1 2 3 1,260
Struga Ekspres