/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Slider

MSH: 165 të prekur me koronavirus, 7 të vdekur
Maqedoni, Slider

MSH: 165 të prekur me koronavirus, 7 të vdekur

Gjatë 24 orëve të fundit prej 1454 testimeve të realizuara, 165 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19, kurse janë regjistruar 128 pacientë të rikuperuar pas infektimit me koronavirusin e ri. Në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 7 persona të diagnostifikuar me Covid-19 në dhe në disa raste edhe me sëmundje tjera shoqëruese. Në…

OJQ-të e Strugës: Banorët e Tateshit të Sipërm,Belicës së Poshtme dhe Veleshtës kërkojnë Furnizim me Ujë për Pije
Qyteti, Slider

OJQ-të e Strugës: Banorët e Tateshit të Sipërm,Belicës së Poshtme dhe Veleshtës kërkojnë Furnizim me Ujë për Pije

RRJETI I OJQ-ve STRUGË Banorët e Tateshit të Sipërm,Belicës së Poshtme dhe Veleshtës kërkojnë Furnizim me Ujë për Pije Banorët e fshatrave të Belicës së Poshtme,Tateshit të Epërm dhe Veleshtës ankohen për mos furnizim të rregullt me ujë të pijshëm nga ndërmarrja për furnizim me ujë “ Ujësjellësi dhe Kanalizime “ në Strugë. “nuk kemi…

Lajm i mirë: Nuk do të mbyllet kufiri me Kosovën
Maqedoni, Slider

Lajm i mirë: Nuk do të mbyllet kufiri me Kosovën

Kryeministri teknik Oliver Spasovski ka deklaruar sot se Qeveria e Maqedonisë së Veriut nuk do të diskutojë për mbylljen e kufijve veriorë që e lidhin vendin me Kosovën dhe Serbinë. Spasovski, sot bëri të ditur se mbetet në fuqi vendimi i fundit i ekzekutivit që kufijtë të jenë të hapur, pa kushte për hyrje dhe…

Ndërroi jetë nga koronavirusi babai i Habib Nurmagomedovit
Bota, Slider

Ndërroi jetë nga koronavirusi babai i Habib Nurmagomedovit

Babai i Habib Nurmagomedovit, 57 vjeçari Abdullmanap Nurmagomedov, sot ndërroi jetë , duke humbur luftën me koronavirusin në spitalin në Moskë. Abdullmanap, që ishte trajner i kampionit aktual në UFC për peshat e lehtë, Habib Nurmagomedov, në muajin prill ishte diagnostifikuar me koronavirus. Një kohë të gjatë ishte në gjendje stabile, që pastaj të vijnë…

Horror në Tiranë, besimtaret e “Dëshmitarët e Jehovait” vetëvriten për hir të ringjalljes
Rajoni, Slider

Horror në Tiranë, besimtaret e “Dëshmitarët e Jehovait” vetëvriten për hir të ringjalljes

Një ngjarje horror do të trondiste mbrëmjen e djeshme Kombinatin, por jo vetëm. Nëna 56-vjeçare, Zhaneta Josifi dhe njëra prej dy vajzave të saj u gjetën të pajeta në apartamentin e tyre, një vetëflijim ky për hir të ringjalljes. Besimtare të sekti fetar “Dëshmitarët e Jehovait”, nëna dhe vajzat besonin se vetëvrasja do të mund…

Paditet 51 vjeçari
Qyteti, Slider

Paditet 51 vjeçari

Më 02.07.2020, pas një urdhri me shkrim të marrë më parë nga Gjykatës i Procedurës paraprake, është kryer bastisje në një garazh e vendosur në rrugen ,,Makedonska,, në Strugë, e përdorur nga VM (51) nga Korça-Republika e Shqipërisë. Gjatë bastisjes janë gjetur dhe konfiskuar dyzet e dy kuti kartoni të duhanit ,,VIRGINIA ORIGINAL,, katër kuti…

Kryeministri polak: Koronavirusi është bërë një sëmundje si “të gjitha tjerat”
Shëndetësi, Slider

Kryeministri polak: Koronavirusi është bërë një sëmundje si “të gjitha tjerat”

Kryeministri i Polonisë, Mateusz Morawiecki, tha se polakët nuk duhet të kenë frikë që të votojnë në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, më 12 korrik, sepse sëmundja që shkakton koronavirusi, Covid-19, është bërë një sëmundje si “të gjitha tjerat”. Kandidati i Partisë së tij për Ligj dhe Drejtësi, presidenti aktual, Andrzej Duda, do të…

1 2 3 1,616
error: Content is protected !!
Struga Ekspres