Shqipëri

Xhevrie Tule, super artistja strugane që Evropa do ta ketë lakmi (FOTO)
Kulturë, Shqipëri, Slider

Xhevrie Tule, super artistja strugane që Evropa do ta ketë lakmi (FOTO)

Xhevrie Tule,super artistja nga Struga vazhdon të shkëlqej në garat kombëtare dhe ndërkombëtare,ku tregoi se kampionja e Evropës për piano është në Strugë,shkruan Struga Ekspres. Xhevrie Tule me duart e saj të arta në piano ku luan super mrekullueshëm rrëmbeu vendin special të Fondacionit Tomislav Zografski ,duke ju falenderuar zonjës Panda Zografska për perkrahjen e…

Ilir Meta: Pa caktuar Presidenti datë, s’ka zgjedhje
Shqipëri, Slider

Ilir Meta: Pa caktuar Presidenti datë, s’ka zgjedhje

Presidenti Ilir Meta ka dalë mëngjesin e kësaj të hëne në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, për të sqaruar vendimin e tij në lidhje me anulimin e zgjedhjeve lokale më 30 qershor. Duke cituar Kushtetutën ai tha se Presidenti i Republikës është organi i vetëm kushtetues që ka për kompetencë caktimin e datës së…

Në 30 qershor nuk ka zgjedhje, Ilir Meta shfuqizon dekretin
Shqipëri, Slider

Në 30 qershor nuk ka zgjedhje, Ilir Meta shfuqizon dekretin

Presidenti Ilir Meta ka shfuqizuar dekretin për zgjedhjet vendore të 30 qershorit. Sipas kreut të shtetit, ky veprim është kryer “me vetëdije të plotë se kushtet aktuale nuk mundësojnë zhvillimin e zgjedhjeve të vërteta, demokratike, përfaqësuese dhe gjithëpërfshirëse”. Deklarata e plotë e Presidentit të Republikës 1. Me shqetësimin e thellë për situatën kritike të krijuar…

Arrestohet në Qafethanë 52 vjeçari
Shqipëri, Slider

Arrestohet në Qafethanë 52 vjeçari

Një përson është arrestuar në QafeThanë pasi ishte shpallur ne kerkim ndërkombëtar nga shteti bullgar. Arrestimi i tij u bë në hyrje të Republikës së Shqipërisë, sepse gjatë verifikimit të dokumentacionit në sistem, shtetasi i mësipërm rezultoi i shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Blagoevgrad, Bullgari, ka caktuar masën e arrestit ndërkombëtar për veprën…

Jonida Maliqi nderon Shqipërinë në “Eurosong”, shkon në finalen e madhe (VIDEO)
Kulturë, Shqipëri, Slider

Jonida Maliqi nderon Shqipërinë në “Eurosong”, shkon në finalen e madhe (VIDEO)

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi ka bërë histori. Kënga e saj “Ktheju Tokës” me të cilën ajo fitoi Fest 57 në RTSH, është kualifikuar të enjten për në natën e tretë të Festivalit Europian të Këngës që po mbahet në Tel Aviv. Kënga e përfaqësueses së Shqipërisë një himn dhe thirrje emigrantëve për të dashur vendet…

Budallallëku i radikalit: Ofendon të “zotin e shtëpisë”, Vuçiç bën “të fortin”, refuzon foton me Metën!
Shqipëri, Slider

Budallallëku i radikalit: Ofendon të “zotin e shtëpisë”, Vuçiç bën “të fortin”, refuzon foton me Metën!

Një veprim të padenjë për një lider shteti ka bërë Aleksandër Vuçiç sot në Tiranë, në nisje të samitit të Brdo-Brijunit. Kreu i Shtetit serb pasi akuzoi shqiptarët për provokim pas dakordësisë së Hashim Thaçit dhe Edi Ramës për “krijimin e një hapësire shqiptare pa kufi, nën ombrellën euroatlantike”, ka ofenduar të “zotin e shtëpisë”,…

1 2 3 36
Struga Ekspres