Shqipëri

Tërmet në Shqipëri
Shqipëri, Slider

Tërmet në Shqipëri

Një lëkundje e lehtë tërmeti është regjistruar paraditen e kësaj të marte, në orën 09:58. Tërmeti ka rezultuar me magnitudë 3.8, me thellësi 10 km nën tokë, dhe epiqendrën e ka pasur rreth 13 km në Perëndim të Krujës dhe 28 km në veriperëndim të Tiranës. Lëkundja ka qenë e lehtë dhe nuk është ndierë…

Sonte në ora 19.00 në Strugë, teatri Poshka paraqet premierën e shfaqes “FamiljaÇill.com” (FOTO)
Kulturë, Shqipëri, Slider

Sonte në ora 19.00 në Strugë, teatri Poshka paraqet premierën e shfaqes “FamiljaÇill.com” (FOTO)

Sonte në orën 19.00 teatri Poshka paraqet premierën e shfaqes “FamiljaÇill.com”. Në këtë shfaqe pasqyrohet realiteti i sotëm i familjes, ku vlerat sa vijnë dhe po humbasin duke zhvilluar një individ të ri, i cili është Virtual! Bota e internetit ka pushtuar çfarë gjë duke dëbuar komunikimin njerëzor dhe duke shtuar vetminë brenda familjes. Në…

12 fjalë shqipe që 90% i shkruajnë gabim!
Shqipëri, Slider

12 fjalë shqipe që 90% i shkruajnë gabim!

“Gjuha, në të vërtetë, është pasuria jonë më e madhe…” – ka thënë dikur Rexhep Qosja, dhe si e tillë, meriton vëmendje të vazhdueshme, sidomos dekadat e fundit kur në të janë vënë re deformime të shumta. Gjuhëtarët dhe akademikët tanë tërheqin vëmendjen vazhdimisht për kujdes në mirëshkrimin dhe mirëshqiptimin e shqipes, e cila, për…

E dhimbshme: “S’kemi bukë të hamë, doja të vdisja”, rrëfimi trishtues i burrit që i vuri flakën vetes (VIDEO)
Shqipëri, Slider

E dhimbshme: “S’kemi bukë të hamë, doja të vdisja”, rrëfimi trishtues i burrit që i vuri flakën vetes (VIDEO)

Një 63-vjeçar nga lagjja “Çelepias” në qytetin e Beratit, ka tentuar t’i japë fund jetës duke i vënë flakën vetes pasi është lyer me benzinë. Ngjarja ka ndodhur në lulishten e lagjes ku ai banonte dhe kanë qenë kalimtarët që kanë njoftuar patrullën më të afërt të policisë që e kanë transportuar me urgjencë në Spitalin…

Autobusi me 57 turistë shqiptarë përfundon në kanal
Rajoni, Shqipëri, Slider

Autobusi me 57 turistë shqiptarë përfundon në kanal

Një autobus me turistë shqiptarë ka përfunduar brenda një kanali në Greqi. Mësohet se në autobus kishte brenda 57 pasagjerë. Ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme në autostradën “Egnatia”. Autobusi me targë shqiptare po vinte nga Stambolli në drejtim të Tiranës. Mësohet se nuk ka asnjë pasagjerë të lënduar rëndë. Nuk dihen shkaqet e humbjes…

Shkarkohet Christian Panucci
Shqipëri, Slider, Sport

Shkarkohet Christian Panucci

Christian Panucci nuk është më trajner i Kombëtares shqiptare. Humbja 2-0 me Turqinë, në mbrëmjen e së premtes i kushtoi shumë trajnerit italian. 45-vjeçari largohet nga pankina kuqezi, pasi e drejtoi atë për thuajse dy vite. Panucci është larguar me avionin e parë për në Romë, mëngjesin e së shtunës. Përpara nisjes, në një intervistë…

1 2 3 35
Struga Ekspres