Showbiz

Ja sa burra ka ndërruar “Gylsereni”
Showbiz, Slider

Ja sa burra ka ndërruar “Gylsereni”

Nurgül Yesilçay në 26 mars festoi 40 vjetorin, mosha të cilën e koncepton si një fillim të ri në jetën e saj si femër. Ajo u bë e famshme në shumë vende të botës si Gylseren në serialin “Fate të kryqëzuara”, ndërkohë që është më e përfolura sa i takon jetës personale dhe marrëdhënieve të…

Kush thotë se është i lumtur,gënjen veten dhe botën
Showbiz, Slider

Kush thotë se është i lumtur,gënjen veten dhe botën

Genta e këndoi të parën këngë me titull “Kthehu” dhe gjithandej trojeve shqiptare shpejt u bë refren i ditës kudo që jehonte zëri i saj. Genta erdhi siç erdhi, bëri bujë dhe solli freski në skenën tonë muzikore. Po ashtu edhe me këngët tjera u bë e famshme dhe shumë e pëlqyer e publikut gjithëshqiptar….

Burri nuk dinte sa bënin 15+6 , nusja largohet nga altari
Showbiz, Slider

Burri nuk dinte sa bënin 15+6 , nusja largohet nga altari

Një nuse në veri të Indisë u largua nga altari pasi dhëndri nuk iu përgjigj si duhej një ”testi” aritmetik të saj, njoftoi sot policia indiane. Incidenti ndodhi në një fshat të distriktit Kanpur të shtetit të Uttar Pradeshit, kur nusja pyeti dhëndrin sesa bënin 15+6. ”Kur ai u përgjigj ”17”, atëhere nusja u largua…

Si duket sot Taulanti i vogël që kërkonte një motër? (FOTO)
Showbiz, Slider

Si duket sot Taulanti i vogël që kërkonte një motër? (FOTO)

Filmi shqiptar “Taulanti kërkon një motër”, është një nga më të njohurit e prodhimeve të Kinostudios. Shumë nga fëmijët personazhe në filmat shqiptarë, që u bënë aktorë të vegjël falë drejtimit të regjisores Xhanfize Keko, nuk e vijuan më rrugën e aktrimit. Një prej tyre është edhe Donald Kokona, djali që dikur luante Taulantin, si…

Showbiz

Adi Krasta: Ja si më larguan nga “Top Channel”

“Në Top Channel ishte një eksperiencë interesante dhe e mirë”. E nis kështu rrëfimin gazetari dhe moderatori Adi Krasta atë që ndodhi për largimin e tij nga “Top Channel”. Gazetari thotë se, aty nuk ndihej i lirë, dhe se ishte televizioni që ia kërkoi largimin. “Aty bëra një program për kastën e mesme. Unë ika…

1 5 6 7 8 9
Struga Ekspres