/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Shëndetësi

E dhimbshme/ 37 vjeçarja dhe foshnja e saj nga Ohri ndërron jetë në Klinikën e Shkupit, testohet për koronavirus
Maqedoni, Shëndetësi, Slider

E dhimbshme/ 37 vjeçarja dhe foshnja e saj nga Ohri ndërron jetë në Klinikën e Shkupit, testohet për koronavirus

Në Klinikën e Gjinekologjisë dhe Akusherisë gjatë natës së djeshme është pranuar një grua shtatzënë 37 vjeçe nga Ohri, e cila fatkeqësisht gjatë pranimit vetëm se kishte humbur foshnjën(fetusin). Për shkak të gjendjes febrile mjekët fillimisht kanë marrë material për testim me Covid-19 ndërsa rezultatet pritet të dalin gjatë ditës së sotshme. Pas intervenimit të…

Filipçe: Katër persona janë në gjendje të rëndë
Maqedoni, Shëndetësi, Slider

Filipçe: Katër persona janë në gjendje të rëndë

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, gjatë konferencës për shtyp të ditës së sotme bëri me dije se në Klinikën e Infektologjisë ndodhen të shtruar 54 pacientë, 4 prej të cilëve janë në gjendje të rëndë shëndetësore, ndërsa 20 të tjerë marrin frymë artificialisht dhe janë me maskë oksigjeni. Pjesa tjetër e pacientëve është në gjendje…

T’i thani duart është po aq e rëndësishme sa t’i lani
Shëndetësi, Slider

T’i thani duart është po aq e rëndësishme sa t’i lani

Duke parë numrin e të prekurve me koronavirus, Organizata Botërore e Shëndetit ka këshilluar larjen e duarve rregullisht dhe imtësisht. Uji dhe sapuni janë dyshja e preferuar, por nëse s’keni ku t’i lani duart, mund të përdroni dezinfektues,percjell anabel.al. Siç mund ta keni dëgjuar, duart duhet të lahen me sapun nën ujë të rrjedhshëm për…

Shëroni hemorroidet me këtë ilaç natyral
Shëndetësi, Slider

Shëroni hemorroidet me këtë ilaç natyral

Hemorroidet janë patologji shumë e zakonshme që prekin të paktën një herë në jetën e tyre pothuajse të gjithë popullatën. Problemi ndodh me frekuencë të barabartë në të dyja gjinitë, edhe pse tek gratë duhen marrë parasysh rreziqet e mundshme që lidhen me shtatzëninë. Hemorroidet janë venat e fryra dhe kapilarë të inflamuar rreth rektumit….

Komuna e Strugës kërkoi nga qeveria që Veleshta, Llabunishti dhe Tateshi të izolohen
Qyteti, Shëndetësi, Slider

Komuna e Strugës kërkoi nga qeveria që Veleshta, Llabunishti dhe Tateshi të izolohen

Pas pesë personave të infektuar me koronavirus në fshatrat Tatesh, Veleshtë dhe Labunishtë, komuna e Strugës nga Qeveria kërkoi që të izolohen këto vendbanime. Zv/ministri i shëndetësisë, Armend Arsllani, tha se nuk përjashtohet ky opsion. Ne si faktorë të jashtëm nuk duhet të përzihemi se cilët vende duhet të vendosen në izolim të caktuar ose…

1 2 3 4 5 6 110
error: Content is protected !!
Struga Ekspres