Monday, October 2, 2023
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShëndetësiPrindër bëni kujdes, kjo është lodra që dëmton fëmijët

Prindër bëni kujdes, kjo është lodra që dëmton fëmijët

Një djalë nga Tansmania, ka humbur 75% të shikimit të tij, nga një lazer që thuajse gjithë fëmijët e kanë nga një, të paktën djemtë po!

Kur mjeku kontrolloi sytë e tij, rezultoi se lazerin e kishte çuar tek sytë një kohë të gjatë, e kështu ishte lënduar retina e syrit.

Dëmtimi i syrit ka qenë i menjëhershëm dhe madje ka pasur një efekt të madh, duke i humbur thuajse gjithë shikimin.

Sytë e tij janë lënduar tek një zonë e quajtur makular, që do të thotë se ka të ngjarë që shikimi t’i humbasë përherë.

Geoff Squibb okulisti që e kontrolloi djalin, paralajmëron prindërit të mos i blenë fëmijëve lazer, pasi pasojat mund të jenë shumë të mëdha.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments