Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Rajoni

Këto janë fshatrat shqiptare që kanë rezerva të shumta ari
Rajoni, Slider

Këto janë fshatrat shqiptare që kanë rezerva të shumta ari

Pasuritë nëntokësore të Shqipërisë kanë tërhequr gjithnjë vëmendjen e gjeologëve të huaj. Në fillim të shekullit të kaluar, janë të shumta ekspeditat e gjeologëve italianë, austriakë apo hungarezë që kanë bërë studime serioze për rezervat e Shqipërisë. Por nuk janë vetëm studimet e gjeologëve të huaj që kanë shërbyer për të vlerësuar burimet minerare të…

Si u arrestua Tito në Rusi, zbulohet e tërë ngjarja
Rajoni, Slider

Si u arrestua Tito në Rusi, zbulohet e tërë ngjarja

Nikita Bondarev, një shkencëtar politik dhe autor i librit “Misteri Tito. Moska ishte Josip Broz” shpjegon pak detaje për marrëdhënien e Josip Broz Tito dhe BRSS, si dhe nëse me të vërtetë ishte një i burgosur lufte në Luftën e Parë Botërore. “Dihet se që nga fillimi Tito nuk ishte njeriu i duhur për Stalinin…

Jovanoviq: Serbia do veriun për të njohur pavarësinë e Kosovës
Rajoni, Slider

Jovanoviq: Serbia do veriun për të njohur pavarësinë e Kosovës

Kryetari i Partisë Liberale Demokratike të Serbisë, Çedomir Jovanoviq ka deklaruar se nuk e di çka do të përfitojë Serbia, derisa vazhdon të injorojë faktin se Kosova sot është një shtet i pavarur nga Serbia. Jovanoviq në tryezën “Finalja e dialogut Kosovë-Serbi”, të organizuar nga Instituti Demokratik i Kosovës, sipas KosovaPresit ka thënë se Serbia…

Përplasen Vulin dhe ambasadori amerikan, ky i fundit ia kujton ‘tezen nga Kanadaja’
Rajoni, Slider

Përplasen Vulin dhe ambasadori amerikan, ky i fundit ia kujton ‘tezen nga Kanadaja’

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin, sërish ka këmbyer deklarata grindëse me ambasadorin amerikan në Beograd, Kyle Scott, njoftojnë medie serbe Sipas këtyre medieve, transmeton Koha.net, arsye ka qenë mospajtimi i tyre për gjendjen e medieve në Serbi. Pas ndarjes së çmimit për gazetari hulumtuese, Scott ka thënë të jetë i brengosur me gjendjen e…

Kampioni nga Veleshta Besmir Bojku i’a shkund rrjetën Sileksit në Kratovë (FOTO)
Qyteti, Rajoni, Sport

Kampioni nga Veleshta Besmir Bojku i’a shkund rrjetën Sileksit në Kratovë (FOTO)

Shkëndija fiton 1:3 transfertën me Sileksin në Kratovë. Hasani, Bojku dhe Wakili shënuan golat për fitoren e 26-të sezonale. Kur vendasit lëshuan mundësi të barazojnë, djemtë e trajnerit Osmani rimorrën kontrollin e lojës, ndërsa një minutë para pushimit Besmir Bojku me goditje precize nga jashtë zonës çon rezultatin në 0:2.Ndeshja perfundoi 1:3 ku golin e…

Ndryshojnë rregullat e Schengen, duhet aplikuar për të kaluar kufirin
Rajoni, Slider

Ndryshojnë rregullat e Schengen, duhet aplikuar për të kaluar kufirin

Ambasadorët e Bashkimit Evropian konfirmuan të mërkurën një marrëveshje të arritur më parë mes presidencës së Këshillit dhe përfaqësuesve të Parlamentit Evropian mbi propozimin për një sistem informacioni dhe autorizimi të udhëtimeve evropiane ose ndryshe ETIAS. “Marrëveshja e të mërkurës është një tjetër hap i rëndësishëm në mbrojtjen e kufijve të jashtëm të BE. Duke…

1 23 24 25 26 27 30
Struga Ekspres