/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Rajoni

Berisha i përgjigjet Thaçit: Më përpara dal në debat me Vuçiqin, sesa me ty
Rajoni, Slider

Berisha i përgjigjet Thaçit: Më përpara dal në debat me Vuçiqin, sesa me ty

Ish-kryeministri i Shqipërisë, njëherësh ish-president i vendit, Sali Berisha, i është përgjigjur presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, pas ftesës së tij për një debat publik mes tyre.​ Thaçi ka kërkuar të enjten ballafaqim televiziv me Berishën, pasi ish-udhëheqësi i Shqipërisë javëve të fundit ka paraqitur një sërë argumentesh kundër idesë së presidentit kosovar për korrigjimin…

Zero roaming për vendet e Ballkanit – Ja kur do të ndodhë
Rajoni, Slider

Zero roaming për vendet e Ballkanit – Ja kur do të ndodhë

Dje në Bruksel u mbajt raundi i dytë i negociatave për Marrëveshjen e re Rajonale Roaming (RRA2) për Ballkanin Perëndimor (ëB6). Tarifat e bisedave në celular (roaming) mes 6 vendeve të Ballkanit Perëndimor (ëB6- Shqipërisë, Malit të Zi, Kosovës, Serbisë, Maqedonisë, Bosnjës) pritet të reduktohen në korrik 2019 dhe të bëhen zero deri në vitin…

Dokumentari tronditës për mafian shqiptare dhe lidhjet e saj me politikën (VIDEO)
Rajoni, Slider

Dokumentari tronditës për mafian shqiptare dhe lidhjet e saj me politikën (VIDEO)

Është publikuar mbrëmjen e djeshme në kanalin Tv Nove dokumentari ‘Clandestino’ i gazetarit investigativ spanjoll David Beriain mbi mafien shqiptare. Dokumentari ishte paralajmëruar prej javësh, dhe  përshkruan mafien shqiptare si ‘një organizatë brutale dhe efiçente që ka marrë udhë gjatë viteve të luftërave ballkanike’. Në dokumentar thuhet se ishin fillimisht një grup i vogël që…

Vdes gazetari Naim Haxhosaj
Rajoni, Slider

Vdes gazetari Naim Haxhosaj

Ka vdekur gazetari Naim Haxhosaj, ish-korrespodent i Grupit Koha, për Deçan. Miqtë e kanë kujtuar takimin e fundit me gazetarin Haxhosaj, që vdiq mbrëmjen e së mërkurës, sipas të gjitha gjasave nga një sulm kardiak. Haxhosajn e ka kujtuar ish-kryetari i Deçanit tash deputet i AAK-së, Rasim Selmanaj, që kanë thënë se lajmi për vdekjen…

Çudira shqiptare! Gruaja e lidh burrin dhe ikën, më vonë komshinjtë e shpëtojnë
Rajoni, Slider

Çudira shqiptare! Gruaja e lidh burrin dhe ikën, më vonë komshinjtë e shpëtojnë

Një person është gjetur në banesë i lidhur dhe në gjendje të rëndë shëndetësore. Mësohet se Gentjan Llalla, 47 vjeç, i cili është transportuar menjëherë në spital, është lidhur me litarë përpara disa ditëve nga bashkëshortja Merushe Llalla dhe kësisoj, ai nuk ka arritur as të ushqehet. Ishin fqinjët, të cilët pasi kanë nuhatur një…

Ndërron jetë ish- luftëtari i UÇK-së, Skender Havolli
Rajoni, Slider

Ndërron jetë ish- luftëtari i UÇK-së, Skender Havolli

Sot ka ndërruar jetë ish- luftëtari i UÇK-së për Zonen Operative të Llapit, Skender Havolli. Lajmin për vdekjen e tij e kanë bërë të ditur bashkëluftëtarët e tij, shkruan Indeksonline. Varrimi i të ndjerit do të bëhet nësër në ora 14.00 në Llapashticë të epërme. “Prehu në paqe,SKENDER HAVOLLI! Luftëtar, trim i rrallë ishte Skenda…

1 24 25 26 27 28 38
error: Content is protected !!
Struga Ekspres