/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Rajoni

Dhia hëngri 20 mijë eurot që fermeri serb po i ruante për të blerë tokë
Rajoni, Slider

Dhia hëngri 20 mijë eurot që fermeri serb po i ruante për të blerë tokë

Një familje serbe në pjesën qendrore të Serbisë ka mbetur në vështirësi financiare pasi një dhi e uritur ua hëngri paratë. Me ëndrrën e parealizuar për ta zgjeruar fermën, pronari u hakmor duke ua shërbyer dhinë për drekë gazetarëve që erdhën për të raportuar rreth rastit të çuditshëm. Familja Simiq nga Raniloviqi, fshat afër Aranxhelovaci…

Zoga e Shqipërisë e bëri me fëmijë një fshat të Serbisë
Rajoni, Slider

Zoga e Shqipërisë e bëri me fëmijë një fshat të Serbisë

Nga Ojkovica e Epërme te Shtitkova, largësia është 13 kilometra. Në këtë pjesë të Nova Varoshit të ngufatur nga varfëria, janë vetëm tre fëmijë. Të gjithë në shtëpinë e Timotijeviqëve dhe të gjithë nga një nënë – shqiptare. Është martuar në këtë vend duke e ndërruar bregdetin e vet të rrafshët me këto kodrina të…

Tri ambasadoret shqiptare që përfaqësojnë tri shtete të ndryshme në Washington
Rajoni, Slider

Tri ambasadoret shqiptare që përfaqësojnë tri shtete të ndryshme në Washington

Tri ambasadoret shqiptare që përfaqësojnë tri shtete të ndryshme janë shfaqur bashkë gjatë një eventi në SHBA. Vlora Çitaku ambasadore e Kosovës në SHBA, Floreta Faber ambasadore e Shqipërisë dhe Marigona Marku ambasadore e Maqedonisë. Vlora Çitaku është njëra prej ambasadoreve më të zëshme në diplomacinë kosovare. Së fundmi, Marigona Marku është emëruar ambasadore e…

Zbulohen gjurmë të periudhës ilire në Mal të Zi (VIDEO)
Rajoni, Slider

Zbulohen gjurmë të periudhës ilire në Mal të Zi (VIDEO)

Në qytetin e lashtë të Diokleas, pranë kryeqytetit të Malit të Zi- Podgoricës, kohë më parë, kanë nisur gërmimet arkeologjike nga Qendra për Arkeologji dhe Konservim të Malit të Zi. Aty po dalin në pah tempuj dhe ndërtesa monumentale të periudhave të ndryshme. Arkeologët malazezë theksojnë se gjatë gërmimeve gjetën prova dhe elemente edhe të periudhës…

Flamuri i Shqiptarëve është më i bukuri në botë
Rajoni, Slider

Flamuri i Shqiptarëve është më i bukuri në botë

Flamuri i Shqipërisë përveç që është shumë i vjetër vlerësohet si njëri ndër më të bukurit në mbarë botën. Por, cila është domethënia e këtij flamuri, e ngjyrave kuq e zi, e shqiponjës dykrenore? Përgjigje në këto pyetje jep historiani Muhamet Mala. Profesori Mala ka thënë për gazetën “Zëri” se përdorimi i shqiponjës si simbol…

1 22 23 24 25 26 34
Struga Ekspres