/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Rajoni

Horror në Tiranë, besimtaret e “Dëshmitarët e Jehovait” vetëvriten për hir të ringjalljes
Rajoni, Slider

Horror në Tiranë, besimtaret e “Dëshmitarët e Jehovait” vetëvriten për hir të ringjalljes

Një ngjarje horror do të trondiste mbrëmjen e djeshme Kombinatin, por jo vetëm. Nëna 56-vjeçare, Zhaneta Josifi dhe njëra prej dy vajzave të saj u gjetën të pajeta në apartamentin e tyre, një vetëflijim ky për hir të ringjalljes. Besimtare të sekti fetar “Dëshmitarët e Jehovait”, nëna dhe vajzat besonin se vetëvrasja do të mund…

Lirohet çmimi i veturave në Gjermani
Rajoni, Slider

Lirohet çmimi i veturave në Gjermani

Çmimi i veturave në Gjermani ka rënë dukshëm. Kjo vlen sidomos për veturat dizel të cilat shënojnë rënien më të madhe të çmimeve ndonjëherë. Për këtë, Gjermania është duke eksportuar shumë makina në tregjet e Evropës Lindore dhe Juglindore. Poashtu, mijëra makina janë eksportuar në Serbi në gjashtë muajt e parë të vitit, shkruan Indeksonline….

Mal i Zi sot e shpalli fundin e koronavirusit
Rajoni, Slider

Mal i Zi sot e shpalli fundin e koronavirusit

Në Mal të Zi të martën pasdite është shpallur fundi i epidemisë Covid-19. Këtë e ka bërë të ditur Qeveria e Malit të Zi. Në fakt fundin e epidemisë e ka shpallur Trupi Koordinues Kombëtar për sëmundjet infektive, me propozim të Institutit për Shëndetin Publik të Malit të Zi. “Ky është rezultat i përpjekjeve për…

Sllovenia nesër shpall fundin e pandemisë së koronavirusit
Rajoni, Slider

Sllovenia nesër shpall fundin e pandemisë së koronavirusit

Sllovenia është shteti që ka menaxhuar jazhtëzakonisht mirë situatën me koronavirus. Gjatë ditës së shtunë nuk është shënuar asnjë rast i ri me koronavirus. Qeveria sllovene për shkak të gjendjes së mirë epidemiologjike të dielën do ta shpallë fundin administrativ të epidemiologjisë, pas 80 ditëve. Në Spitalet në Lubjanë dhe Maribor janë vetëm edhe shtatë…

Kroacia hap kufirin për dhjetë vende të Bashkimit Europian
Rajoni, Slider

Kroacia hap kufirin për dhjetë vende të Bashkimit Europian

E shqetësuar për sektorin e saj të turizmit, i goditur nga pandemia e COVID-19, Kroacia hapi sot kufirin për shtetasit e dhjetë vendeve të BE-së, njoftoi kryeministri Andrej Plenkoviç. “Kroacia ka anuluar ndalimin e përkohshëm të kalimit kufitar për shtetasit e disa vendeve”, tha ai, në një takim të kabinetit. “Ne po i hapim kufijtë…

Albin Kurti: Zgjedhje në Maqedoninë e Veriut do të ketë në korrik, duhet të organizohen edhe në Kosovë
Maqedoni, Rajoni, Slider

Albin Kurti: Zgjedhje në Maqedoninë e Veriut do të ketë në korrik, duhet të organizohen edhe në Kosovë

Ushtruesi i detyrës së kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti sot sërish ka kërkuar zgjedhje të jashtëzakonshme parlamentare në vendin e tij, duke theksuar disa shtete në të cilat do të mbahen në muajt në vijim, mes të cilëve edhe Maqedonia e Veriut, e cila, sipas tij, e presin zgjedhje në muajin korrik, njofton korrespondenti i…

1 2 3 38
error: Content is protected !!
Struga Ekspres