/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Maqedoni

Anketë: Rënie e mbështetjes për Qeverinë aktuale
Maqedoni, Slider

Anketë: Rënie e mbështetjes për Qeverinë aktuale

Anketa më e re e Tv Tellma në bashkpunim me organizatën MCMC,është anketa e parë për 2018, nga shifrat e prezentuara shihet një paknaqësi shumë e theksuar kundrejt qeverisë. Për dallim nga anketa e fundit e vitit të kaluar kur pjesë e qeverisë ishin LSDM-BDI dhe Aleanca për Shqiptarët kur mbështetja për Qeverinë ishte shumë…

Tragjedi e rëndë: Humbin jetën dy persona
Maqedoni, Slider

Tragjedi e rëndë: Humbin jetën dy persona

Dy persona kanë humbur jetën në aksidentin e rëndë të trafikut që mbrëmë ka ndodhur në rrugën nga Vizbeegu për në Shuto Orizare. Sipas policisë, S.Sh. (48) duke vozitur një makinë pune për prerjen e drunjve, është përplasur me një veturë “Opel Vektra” me targa të Shkupit, të cilën e ka vozitur M.D. (57), me…

Sela sfidon Ahmetin, ky i fundit e quan Selën grindavec (VIDEO)
Maqedoni, Slider

Sela sfidon Ahmetin, ky i fundit e quan Selën grindavec (VIDEO)

Prej më shumë se 12 vjet qytetarët e Maqedonisë tek blloku shqiptar, nuk kanë ndjekur asnjë përballje televizive mes liderëve kryesorë të partive në vend. Pavarësisht interesit të lartë nga ana e qytetarëve, deri tani nuk ka asnjë nismë. E vetmja parti që kërkon debat televiziv është Aleanca për Shqiptarët. “Mendoj se Aleanca për Shqiptarët…

Zbulohet shkaku pse ndërkombëtarët kërkuan kyçjen e Gashit dhe Thaçit në qeverinë e Zaevit
Maqedoni, Slider

Zbulohet shkaku pse ndërkombëtarët kërkuan kyçjen e Gashit dhe Thaçit në qeverinë e Zaevit

Si ndryshoi qëndrimi i Lëvizjes Besa dhe PDSH-së dhe kush i bindi të bëhen pjesë e qeverisë reformatore “Zaev”? Burime diplomatike thonë për Gazetën Lajm, se bashkësia ndërkombëtare ka insistuar që ata të bëhen pjesë e qeverisë, pasi BDI nuk ka treguar rezultatet e nevojshme për shqiptarët, si parti e vetme shqiptare në ekzekutiv. “Kyçja…

75 vjeçari gjendet i vdekur në banesën e tij
Maqedoni, Slider

75 vjeçari gjendet i vdekur në banesën e tij

Një trup i një burri të vdekur është gjetur dje në një banesë në Tetovë, pasi që komshinjtë në polic kanë lajmëruar se nga banesa është shpërndarë një erë e rëndë. Ashtu si informuan nga MPB-ja, dje në orën 10.20 në SPB Tetovë, 45 vjeçari S.O. nga Tetova ka lajmëruar se në një banesë në…

Shtrenjtohet nafta dhe benzina
Maqedoni, Slider

Shtrenjtohet nafta dhe benzina

Komisioni Rregullator Energjetik (KRRE) ka publikuar çmimet e reja të derivateve të naftës në Maqedoni, të cilat shtrenjtohen. Kështu, Eurosuper BS-95 do të kushtojë 73,5 denarë për litër, kurse Eurosuper BS-98 do të kushtojë 75,5 denarë për litër. Eurodiesel do të kushtojë 65 denarë për litër. Vaji extra i lehtë do të kushtojë 54 denarë…

Më 1 qershor hapet rruga Shkup – Prishtinë
Maqedoni, Slider

Më 1 qershor hapet rruga Shkup – Prishtinë

Më 1 qershor do të hapet rruga Prishtinë – Shkup, në rrugën e vjetër Hani i Elezit- Kaçanik, ndërsa shumë shpejtë pas kësaj do të hapet edhe një aks tjetër rrugor i autostradës “Arbën Xhaferi”, e cila do ta ndërlidhë Prishtinën me vendkalimin kufitar Bllacë në kufirin me Maqedoninë, deklaroi për KTV-në zëvendësministri i Infrastrukturës…

1 551 552 553 554 555 804
error: Content is protected !!
Struga Ekspres