/div>
Loris
Dhoma-Energy Reklamo ketu!

Maqedoni

Ja sa është dëmshpërblimi që do të merrni nga komuna nëse iu kafshon qeni
Maqedoni, Slider

Ja sa është dëmshpërblimi që do të merrni nga komuna nëse iu kafshon qeni

Bashkia e Shkupit dhe ndërmarrja publike ”Higjiena Komunale” do të paguajn dëmshpërblim për qytetarët të cilët janë kafshuar nga qentë endacak, pasi që të dëmtuarit kanë dorëzuar padi në gjykatë dhe kanë fituar kompenzimin, transmeton Express. Pushteti lokal bën të ditur se në nivel vjetor ka dhjetëra raste të këtilla për shkak të sulmeve të…

Gjendet një grua e varur në dru
Maqedoni, Slider

Gjendet një grua e varur në dru

Mbrëmë rreth orës 20:00 në afërsi të Qendrës Tregtare Leptokaria në Shkup është gjetur e varur në dru gruaja 37 vjeçare me iniciale P.L nga një fshat i rrethinës së Shkupit. Ekipet e Ndihmës së Shpejtë kanë konstatuar vdekjen e gruas e cila kishtë lëndime të mëdha rreth qafës si pasojë e shtërngimit me litar,…

Ja përse u tërhoq Gruevski
Maqedoni, Slider

Ja përse u tërhoq Gruevski

Nga VMRO-DPMNE kanë informuar mbi zhvillimet e djeshme në Komitetin Qendror ku dorëheqje të parevokueshme nga posti i kryetarit ka dhënë Nikolla Gruevski. Në komunikatën e VMRO-së thuhet se Gruevski këtë veprim e ka bërë si akt moral pas humbjeve në zgjedhjet. Mes tjerash thuhet se Gruevski këto zgjedhje i ka cilësuar si më të…

Thyhen xhamat e shtabit të VMRO-së në Ohër
Maqedoni, Slider

Thyhen xhamat e shtabit të VMRO-së në Ohër

Thyhen xhamat e Shtabit të VMRO-DPMNE-së në Ohër, një ditë më parë,në orët e vona të mbrëmjes nga disa persona akoma të panjohur për policinë, shkruan Struga Ekspres. Kamerat e sigurisë kanë fiksuar ngjarjen, dhe policia e Ohrit po gjurmon në identifikimin e personave që dëmtuan objektin e shtabit të VMRO-DPMNE-së. Nga LSDM-ja e Ohrit…

33 aksidente ,12 persona të lënduar
Maqedoni, Slider

33 aksidente ,12 persona të lënduar

Pesëmbëdhjetë persona janë lënduar më lehtë në 12 prej gjithsej 33 aksidenteve të trafikut të regjistruara gjatë katër viteve të fundit në rajonin e SPB Shkup. Në 21 aksidente është shkaktuar dëm material. Nga MPB-ja informojnë se dje policia e trafikut ka zbuluar dhe sanksionuar një numër të madh të kundërvajtjeve. Njëqind e nëntëdhjetë shoferë…

Memedi do të largohet nga Qeveria, ja kush ja kërkoi largimin
Maqedoni, Slider

Memedi do të largohet nga Qeveria, ja kush ja kërkoi largimin

Vesel Memedi se shpejti pritet te largohet nga pushteti i Zoran Zaev Dy muaj pas zgjedhjeve lokale, kryeministri Zaev akoma nuk ka vendosur për dikasteret që mbeten pa ministra, sidomos ai i Shëndetësisë, transmeton Express. Aleanca për Shqiptarët insiston të ruajë Shëndetësinë dhe se për këtë post kanë ofruar emrin e Vullnet Feratit. Dhe përderisa…

Ja sa i ka pagat Zvicra dhe sa i ka Maqedonia
Maqedoni, Slider

Ja sa i ka pagat Zvicra dhe sa i ka Maqedonia

Maqedonia është në mesin e dhjetë vendeve me paga më të ulëta në Evropë, sipas një studimi nga qendra analitike e Ukrainës. Në radhë të parë në listë është Ukraina, ku pagat e punëtorëve lëvizin rreth 190 euro dhe janë më të ultat në Evropë. Mes dhjetë vendeve me paga të ulta janë Serbia, Bjellorusia…

Zyrihu me projekt kundër varfërisë, 2.200 Euro në muaj çdo qytetari
Maqedoni, Slider

Zyrihu me projekt kundër varfërisë, 2.200 Euro në muaj çdo qytetari

Në Zvicër ka nisur të eksperimentohet projekti për “të ardhurat bazë të pakushtëzuara”. Një nismë që synon t’u sigurojë të gjithë qytetarëve, të ardhura minimale për të jetuar, pavarësisht nëse janë apo jo të punësuar. Projekti nisi testimin në qytetin e Zyrihut, me vendim të këshillit komunal, pavarësisht se zvicerianët e refuzuan këtë nismë në…

Milloshoski: Do të pranohet dorëheqja e Gruevskit
Maqedoni, Slider

Milloshoski: Do të pranohet dorëheqja e Gruevskit

Dorëheqja e Nikolla Gruevskit do të pranohet sot, pasi ai e paralajmëroi si të parevokueshme, ka thënë Antonio Milloshoski para mbajtjes së Komitetit qendror të VMRO-së. Ai ka thënë se sot do të vërtetohet rendi i ditës së Kongresit të caktuar më 23 dhjetor. Milloshoski paralajmëroi se sot do të vërtetohet edhe afati për dorëzimin…

1 551 552 553 554 555 649
Struga Ekspres