Arben Nazifi, futbollisti strugan drejt hapit final, drejt kampionatit turk (FOTO)
Qyteti, Slider, Sport

Arben Nazifi, futbollisti strugan drejt hapit final, drejt kampionatit turk (FOTO)

Futbollisti strugan Arben Nazifi tashmë ka marrë thirrje nga dy klube të ligës së dytë Turke dhe është pranë kalimit historik në njërën prej skuadrave Turke, shkruan Struga Ekspres.

Nazifi i cili në vitin 2016 ishte edhe pjesë e kampit të gjigandit Turk të futbollit Galatasaray, ku dhe tregoi kualitetet e tij, prej një futbollisti që premton shumë.
Levent Avci njëri nga trajnerët e kampit ishte personi që i besoi struganit, ku dhe luan rolin kryesorë për ta afruar në ligën Turke të futbollit.
Kampi i verës do të jetë vendimtar për Nazifin.
Aktualisht Arben Nazifi është lojtar i skuadrës së qytetit K.F Vllaznimi në Strugë.
(Struga Ekspres)

January 8, 2019

Struga Ekspres