Sunday, May 26, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniZyrtarja – Jankullovskës: Po friksohem se do të na zbulojë OSBE-ja

Zyrtarja – Jankullovskës: Po friksohem se do të na zbulojë OSBE-ja

Zyrtarja – Jankullovskës: Po frikohem se do të na zbulojë OSBE-ja

Në një bisedë të publikuar, lideri i LSDM-së Zaev thotë se dëgjohet kryeministri Nikolla Gruevski në bisedë me ministrin e transportit Mile Janakievski, lidhur me rrjedhën e zgjedhjeve në komunën Qendër të Shkupit.
“Po t’i kishim presparët në rrethin e parë, do të kryenim punë”, ka thënë Gruevski. Termi presparë sipas tij është perdorë për votuesit nga “Pusteci”. Poashtu është lëshuar një incizim ku sipas Zaev dëgjohet ministrja Jankullovska se si i quan votuesit e Pustecit “çoveçinja”, term ofendues në gjuhën maqedonase për termin “njeri”.
Poashtu është publikuar edhe një bisedë mes Jankullovskës dhe një zyrtareje të VMRO-DPMNE-së, ku ajo i thotë se në disa fshatra me disa banorë, janë regjistruar dhjetëra votues të rinj. Poashtu diskutojnë mundësitë se si të fshehin këto parregullsi, duke thënë “frikohem se do të në zbulojë OSBE-ja”.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments