Sunday, May 26, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniZaev: Jemi në bisedime me partinë turke dhe dy grupet e Lëvizjes...

Zaev: Jemi në bisedime me partinë turke dhe dy grupet e Lëvizjes Besa

Lidhur me zgjerimin e koalicionit qeveritar, kryeministri Zoran Zaev ka thënë se pritet finalizimi i bisedimeve me Partinë Demokratike Turke (PDT), ndërsa pastaj do të bisedohet edhe me partitë tjera opozitare, njofton Medial.mk.
“Me Partinë Demokratike Turke (PDT) deri javën tjetër pritet të rrumbullakojmë bisedimet, pastaj edhe me partitë tjera, para së gjithash me BESËN pra me dy grupet. Ata të gjithë e besojnë këtë koncept qeveritar, ndërsa do të bisedohet edhe me partitë tjera opozitare”, ka thënë Zaev në pres konferencën e sotme për gazetarë./Gazeta Express/

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments