/div>
Loris
Kupa
ezgif-com-add-text-2
Dhoma-Energy Reklamo ketu!
Zaev do t’i humbte zgjedhjet e parakohshme
Maqedoni, Slider

Zaev do t’i humbte zgjedhjet e parakohshme


Ish zëdhënësi i MPB-së dhe drejtor aktual i Qendrës për komunikim me VMRO-DPMNE-në Ivo Kotevski në intervistën për emisionin në kanalin serb “Pink” ka thënë se me marrëveshjën e Prespës, Zaev ka për qëllim të ndryshojë identitetin nacional.

Ai ka thënë se situata në Kuvendin e Maqedonisë para një javësh ka qenë dramatike dhe deputetët me muaj kanë qenë të nënshtruar në presion.

“Tetë deptuetë të opozitës nuk i rezistuan presionit që me muaj është kryer mbi ta, dhe e tradhtuan partinë dhe anëtarësinë. Ata e tradhtuan edhe popullin maqedonas”, ka thënë Kotevski.

October 25, 2018

error: Content is protected !!
Struga Ekspres