Saturday, June 15, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniZAEV "BOMBARDON" PERSERI

ZAEV “BOMBARDON” PERSERI

Bomba e dyte e Zaevit nxorri ne pah disa nga  pergjimet e funksionareve te larte te Qeverise dhe kryeredaktorit të TV Sitell i afërt me pushtetin Dragan Pavlloviq Llatas.

Dëshmite jane se si merren vendimet gjyqësore, si emërohen gjykatësit dhe si anulohen vendimet gjyqësore në favor të njerëzve të afërt me pushtetin.

Lideri i opozitës ka publikuar edhe bisedën e Drejtorit të Drejtorisë për Zbulim Kundërzbulim Sasho Mijallkov Sasho me Zv/kryeministrin Musa Xhaferi në kohën kur BDI kishte bllokuar zgjedhjene  kryetarit të gjykatë supreme.

Biseda e që e publikoi Zaev ishte ajo e ministres së brendshme Gordana Jankullovska me ministrin e financave Zoran Stavrevski, e që në fakt ka të bëjë me anulimin e një padie penale kundër Stavrevskit.

Në bisedën e radhës protagoniste ishte ministrja e brendshme Jankullovska e cila bisedon me kreun e Komunës së Prilepit Marjan Ristevskin, me të cilin bisedojnë për emërimin e një gjykatësi.

Zaev publikoi edhe një bisedë të kryeredaktorit të TV Sitell i afërt me pushtetin Dragan Pavlloviq Llatas me gjykatësen Filimena Manevskën që ka të bëjë me një vendim të gjykatës së Apelit.

 

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments