Saturday, June 22, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniZaev bën gati pushtetarët e rinjë, dokumenti me emrat arrin në Kuvend...

Zaev bën gati pushtetarët e rinjë, dokumenti me emrat arrin në Kuvend (DOKUMENT)

Kryeministri Zoran Zaev ka dorëzuar propozimin për ministrin e ri të shëndetësisë në kuvend, kurse në këtë dokument nuk është emri i Vullnet Feratit, personi i cili është propozim i Aleancën për Shqiptarët për ministër.
Venko Filipçe është propozimi i shumicës për ministër të shëndetësisë, ndërsa Arbër Ademi do ta zë vendin e Visar Ademit si zëvendësministër i arsimit.

Emrat e ri pritet të votohen para festave të fundvitit.

Tashmë dokumenti është nisur për kuvend dhe pritet që pas vulosjes të hidhet në procedurë.

Kuvendi Qendror i Aleancës Shqiptare pritet të zhvillojë takim të dielën, dhe nga aty të komunikohet vendimi për mbetje apo jo në qeveri, në kushte të tilla.

Burimet tona megjithatë vlerësojnë se pak ka gjasa që Aleanca të mbetet në qeveri, nëse ia marrim ministrinë e shëndetësisë.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments