Tuesday, April 23, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKosovëVjosa Osmani uron Talat Xhaferin: Sot shënohet një moment historik për të...

Vjosa Osmani uron Talat Xhaferin: Sot shënohet një moment historik për të gjithë shqiptarët e Maqedonisë së Veriut

Presidentja e Kosovës, Vosa Osmani, e ka uruar Talat Xhaferin i cili është emëruar kryeministër në Maqedoni të Veriut.

Në plaftofrmën X, ajo ka shkruar se sot shënohet një moment historik i rëndësishëm për të gjithë komunitetin shqiptar në Maqedoninë e Veriut, raporton Klan Kosova.

“Sot shënohet një moment historik të rëndësishëm për të gjithë komunitetin shqiptar në Maqedoninë e Veriut, duke reflektuar kontributin e tyre jetik në shtetësinë e vendit dhe rrugëtimin drejt integrimit euroatlantik. I uroj qeverisë dhe të gjitha institucioneve të Maqedonisë së Veriut suksese”, shkroi ajo në Twitter.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments