Tuesday, May 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeQytetiVenko Filipçe: Struga sot ka 34 të infektuar me koronavirus

Venko Filipçe: Struga sot ka 34 të infektuar me koronavirus

Në 24 orët e fundit, u kryen 3081 teste dhe 1198 raste të reja të kovid-19 u regjistruan në:

-Shkup 572
-Kumanovë 41
-Dibër 1
-Shtip 49
-Prilep 53
-Tetovë 28
-Struga 34
-Veles 42
-Manastir 92
-Ohër 42
-Kavadarci 18
-Gostivar 11
-Gevgjelija 3
-Strumica 34
-Kriva Pallanka 11
-Radovish 6
-Krushevë 6
-Koçani 14
-Probishtip 5
-Demir Hisar 3
-M.Brod 3
-Pehçevë 7
-Berovë 19
-Valandovë 9
-Vinica 11
-Delçevë 11
-Kratovê 5
-Sveti Nikolla 20
-Kërçovë 33
-Resnjë 4
-Negotinë 11

26 pacient vdiqën, tetë pacientë nga Shkupi (72, 67, 88, 61, 87, 83, 59 dhe 67), një nga Kumanova (80), një nga Shtipi (67), dy pacientë nga Prilepi (73 dhe 60) , dy nga Tetova (71 dhe 56), dy nga Struga (68 dhe 37), dy nga Velesi (76 dhe 55), katër pacientë nga Manastiri (35, 73, 55 dhe 82), tre nga Ohri (46, 67 dhe 35) dhe një pacient nga Gostivari (53). Të gjithë pacientët vdiqën në spital.

Numri i përgjithshëm i të diagnostikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 51213, numri i pacientëve të shëruar është 30204, numri i vdekjeve është 1423 dhe numri i rasteve aktive është 19586.(Struga Ekspres)

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments