Thursday, July 25, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeKosovëVajza e Jashareve tregoi tmerrin qe pa me sy

Vajza e Jashareve tregoi tmerrin qe pa me sy

Besarta Jashari, e cila i kishte shpëtuar sulmeve mbi familjen Jashari gjatë vitit 1998, ka rrëfyer shpëtimin e saj nga vrasja e serbëve dhe tmerret që ka përjetuar në ato momente. Ajo ka treguar se si janë vrarë më radhë familjarët dhe si ajo e ka parë më sy këtë tmerr.

Besarta ka kujtuar edhe fjalët e fundit të nënës se saj, më të cilën thotë se kanë qenë në një dhomë të shtëpisë.

“Shuani se Ademi është ende gjallë. Ne do të shpejtojmë të gjallë. Serbet po ecin”, ka rrëfyer Besarta fjalët e nënës së saj në momentet e fundit të jetës.

Besarta ka treguar me radhë edhe pozicionet se ku kanë luftuar dhe ku janë vrarë meshkujt e shtëpisë, së bashku me Adem Jasharin.

” Unë kam ikur rreth e rreth shtëpisë. Aty e kam par se të gjithë ishin vrarë. Serbet kanë filluar të bërtasin dhe të gjuajne me bomba. Unë pas kësaj që pash kam hy në dhomë dhe jam shtri ner magje”, ka rrëfyer Besarta në “Cosmo” të KTV’së të gjiruar vite më parë.

Më pas ajo ka treguar se Serbet e kishin kuptuar se është e gjallë dhe kanë marrë me vete.

” Më kanë shti në një veturë. Aty me kanë pyetur për Ademin dhe Hamzën , por unë iu kam thënë se ata gjinden në Gjermani”.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments