Sunday, April 21, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeShëndetësiUshqimet që stabilizojnë sheqerin në gjak

Ushqimet që stabilizojnë sheqerin në gjak

Uria mund të shkaktojë mpiksje dhe ulje të nivelit të sheqerit të në gjak te personat që vuajnë nga diabeti i tipit 2.
Kjo gjendje mund të rezultojë me marrje mendsh, nervozizëm dhe dobësi, transmeton portali arbresh.info

Një ndër arsyet kryesore për të stabilizuar sheqerin në gjak është edhe ushqimi. Për këtë qëllim portali arbresh.info jus jell ushqimet e duhura.

Perime të gjelbëra

Është koha për të zgjeruar horizontet tuaja kur hahet sallatë jeshile. Dietës mund t’ia shtoni sipanq dhe kale.

Fistikë

Për shkak të përmbajtjes së proteinave dhe kombinimit të yndyrave, fistikat mund të ndihmojnë uljen e nivelit të kolesterolit tuaj, si dhe ndihmojnë në rrezikun e problemeve shëndetësore që lidhen me diabetin tuaj.

Pije me kalori të ulët

Përveç ujit të pijshëm i cili është gjithmonë një ide e mirë, duhet gjithashtu të konsideroni shtimin e disa frutave në pijen tuaj. Ujit ia shtoni disa feta limoni, ose kastravec. Gjithashtu mund të shtoni një shkop kanelle përpara se ta konsumoni.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments