Saturday, June 3, 2023
Nabizi KUPA
Lulzimi3
trim2
Nati-Trans4
HomeMaqedoniTV21/ Pse Qeveria emëroi Buçkovskin përfaqësues special duke e pasur Osmanin ministër...

TV21/ Pse Qeveria emëroi Buçkovskin përfaqësues special duke e pasur Osmanin ministër të Jashtëm?

Bujar Osmani është Ministër për Punë të Jashtme, por Vllado Buçkovski u caktua si përfaqësues special i Maqedonisë së Veriut në negociatat me Bullgarinë. Krye diplomati Osmani sot u pyet nëse kjo ndodhi sepse qeveria nuk i beson atij? Reagimin e parë ndaj kësaj Osmani e kishte me një buzëqeshje të lehtë, e më pas tha se propozimi për të caktuar përfaqësues special ka qenë i tij, në bashkëpunim edhe me kryeministrin Zoran Zaev.

“Në mungesë të ambasadorit aktiv për momentin në Sofje dhe me qëllim për të krijuar mekanizma shtesë për të kthyer mirëbesimin në implementimin e obligimeve të dala nga marrëveshje”, u shpreh Osmani./TV21

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMO KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments