Sunday, May 26, 2024
Nabizi KUPA REKLAMONI KETU
trim2 REKLAMO KETU!
trim2
Nati-Trans4
REKLAMONI KETU!
REKLAMONI KETU!
HomeMaqedoniTrump nuk e pranon humbjen, pretendon se është fitues – thotë se...

Trump nuk e pranon humbjen, pretendon se është fitues – thotë se i ka 71 milionë vota

Donald Trump assesi të pranojë disfatën nga rivali i tij Joe Biden. Ai edhe njëherë bëri me dije se nuk do të heq dorë nga kërkesa për hetime mbi pretendimet e tij, se kinse ka pasur parregullsi dhe mashtrim në procesin zgjedhor.

Në një postim të bërë në Twitter dhe Facebook, Trump ka shkruar se i ka 71 milionë vota legjitime. Numër ky më i madhi ndonjëherë për postin e presidentit”.

“71 milionë vota legjitime. Numri më i madh ndonjëherë për postin e presidentit”, ka shkruar Trump.

Në anën tjetër në shumicën e qyteteve të mëdha në SHBA është duke vazhduar festa e fitores së rivalit të tij Joe Biden, i cili sonte pritet t’i drejtohet kombit me një fjalim.

Ylli-Limar Butik Mili
REKLAMONI KETU!
Ylli-Limar
Butik Mili
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments